• piyasa şartlarından etkilenip, ''abicim geçen sene 200 kayme kazanıyorsak, bu sene 50 kazanıyoruz, tükkanı kapatalım artık yapacak bir şey yok'' diyen grup. kendilerinden romantik ve kararlı bir ''aslolan müziktir'' tavrı bekleyen hayranlarını üzmüş bir grup.

bakın gençler ben de sizin gibiydim. ben de bunları eğlenceli, olgun, babacan adamlar sanardım. hele o solist benim için fakirin kollayanı, yetimin babası, mahallenin abisi bir insandı. hayalimde, bu solist olacak herifi hep sarı sarı ikiz kızları olan bir aile babası olarak hayal ettim. dedim ki ''bu sese sahip olan bir adam mutlaka hulusi kentmen gibi bir insandır, delikanlıdır, iyi aile babasıdır''

fakat sonra bir gün mtv cribs denilen pislik programda bu herifi gördüm. evini mevini tanıtıyordu. hayvan gibi bir evde yaşıyor tabi, ama beni asıl hayal kırıklığına uğratan şey, bu solist olacak herifin tam bir sefa pezevengi olmasıydı dostlar. adamın aile babası, hulusi kentmen filan olduğu yok, o seks senin, bu grup benim koşan bir adammış bu. bahçesinde 10 tane filan bikinili kız, parti marti yapıyor adam gündüz vakti. kameramanları gönderirken de şöyle bir şey söylemişti arsız adam: ''ee hadi artık bizi yalnız bırakın, çünkü bu kızlarla işimiz biraz uzun heh heh he''. şerefsiz. o gülen ağzına kürekle vurasım var senin. bir de ''işimiz uzun'' bilmem ne diyor. anlamadık sanki. piç. ya hiç yakıştı mı disturbed'ün solisti? hiç yakıştı mı senin gibi olgun karizması olan adama bu ergen tavırlar, zevk düşkünü tutumlar? bence yakışmadı disturbed'ün solisti. bence yakışmadı...

yani demem o ki böyle heriflerden romantik, dirayetli bir rock tavrı beklemeyin hacılar. bu adamlar böyle. müziği rus'a gitmek için, fiski filan almak için, gruptan gruba koşmak için kullanan adamlar. bunların evinde gelir-gider defteri bile vardır. ne biçim rockstarlarsa. piçler. ben olaydım, hanımın altınlarını bozdurup yine ''cın cın cın o vaha vaha'' diye müzik yapardım yani, yani ne bilim plak şirketim sony olmazdı da, güneş plak ve kasetçilik olurdu. ama sizler kuruyemişçi dükkanı gibi görüyorsunuz demek ki bu grubu şerefsizler. yani 4 parti yapacağına, 5 kızla sevişeceğine, 2 parti yap, 3 kızla seviş, nedir yani? çok mu zor?

neyse bane ne ya. diğer elemanları boşver de, bundan sonra iki elim yakandadır disturbed'ün solisti. şerefsiz ya.
  • "metal ve hard rock yapmak için uygun bir dönem değil, piyasanın durumu korkutucu. o yüzden çalışmalarımıza belirsiz bir süre için ara vereceğiz" demiş bunların solisti. ısrarla da grup içinde problem olmadığını ve dağılmalarının sebebinin piyasa olduğunu belirtmiş. hay ben sizin müzisyenliğinize, lafa bak ya. herifler direkt diyor ki para yoksa biz de yokuz. ulan sizin kazandığınız parayı hangi grup kazanıyor açgözlüler? üç kuruş bulamayan nice metal grubu var, bunlar hem kendileri turne organize edecek kadar paraya sahipler hem de "piyasa çok bozdu yea" tribine giriyorlar. müziği müzik için yapmayan, cebinde milyon dolar olmadan motive olamayan insan sürüsü disturbed dediğin, peh.
  • şu şekilde süper şekilde taşşak geçilmiş grup.

yuh muh nuh muh.
  • mini minnak bir kız çocuğusuyum şurasında, ama şu sound of silence'da praaööaaay demiyor mu beni benden alıyor... olağanüstü yarappim gidip sokaklarda herkese bağır çağır sosyal mesaj veresim geliyor!!!
  • öyle bir the sound of silence cover'ı yapmışlar ki dinlerken götümün kılları bile hazır ola geçti.
  • bu grubun tüm albümlerini, ama özellikle de indestructible albümünü, günümüzde amatör ya da profesyonel olarak müzik yapan kim varsa adresine "prozodi nedir, nasıl yapılır?" başlığıyla göndermek istiyorum.
    melodi ve üzerine yazılmış sözler bu kadar mı uyumlu olur, el ele kol kola dans eder, adeta yağ gibi akar. her dinlediğimde hayranlığım bir kez daha artıyor.
    hakikaten bu anlamda gözümde en aşmış grup, pardon, müzisyen topluluğu.
    muazzamlar... hastasıyım.
  • süper bi vokal.. çok gaz parçaları war. albüm: the sickness (explicit)
  • 2-3 gündür the dillinger escape plan ile kavga eden grup. herşey önce tdep elemanlarının disturbed'ın souncheck sırasında "sahnede ne zaman kafa sallayıp ne zaman bacağını monitöre koyacağını" çalıştığını gördüklerini söyleyip bununla dalga geçmeleriyle başladı. sonra disturbed gitaristi "siz de bizim kadar satın o zaman görürüz dandik grup sizi, kiss ve metallica gibi olduğu gibi, sadece ışıkçımız solo atarken ışığı ayarlıcak onu çalışmışızdır en fazla" dedi, tdep'den zehir zemberek bir yanıt geldi, direk kopi peyst ediyorum:

"the guitar player dom deluise or whatever his name is with the little-peen complex from that band disturbia or whatever they're called thinks that we care about them. old news, but still funny. 'my ferrari is better than your honda!!! our stages come apart and travel with us and yours don't!!! we have thirty guitar techs and you have one!' coooool self-esteem barometer, douche bag. wait... what's that i hear? the sound of your band still sucking? oh, right. gotcha there, bud."

bugün de disturbed solisti daha yumuşak bir şekilde meseleye yaklaştı "yapmayın çocuklar sizi de severim" diye. bakalım nereye gidecek muhabbet ama disturbed'in hafiften götü kalkık bir yaklaşım sergilediği de ortada.

edit: bana ne lan disturbed'den tdep'den, ikisini de dinlemem etmem, peh yani.
  • hakkındaki sefil iddialarını çok tınlamayan grup...siz kimsiniz canım.
    the sound od silence
  • herhangi bir videosu youtube'da 1 milyar kez izlenmeye giden ilk ve tek heavy metal grubuna bok çukuru ekşide yazılanlara bakıyorum ve aklım almıyor.
    son sayfa hariç tüm entryler hakaret dolu. 2022 yılında en çok dinlenen şarkıcıları ezhel ve reynmen isimli keko rapçi uyuşturucu satıcıları olan bir ülke için son derece normal gerçi.
hesabın var mı? giriş yap