şükela:  tümü | bugün
 • steven spielberg'ün yapımcılığını yapacağı, bir hapishanede geçecek film.

  yıllar sonra edit: hapishane ile alakası yok ama çocuğun (ki meşhur oldu artık velet) evde takılma sahneleri ve hatun iyi kalmış aklımda, şukela bir filmdi. şipilbörg'le de alakası yok sanırım, ulan bu nasıl bir sallamadır toparlayamadım ya..
 • amerika box office listesinde üç haftadır 1 numarada bulunan film. vacancy , next bile yerinden edemedi.

  edit: türkiyeye ağustosta gelecekmiş maalesef.
 • türkiye'ye 3 ağustosta gelecek, "şüphe" ismiyle sinemalarda arz-ı endam edecek ve en önemlisi carrie-anne moss'u "cefakar ana" rolüne büründürerek suratımızda tokat gibi patlayacak gerilim filmi.
 • heyecan kisminda yeni bir sey sunmayan ama turun kliselerini de batirmayan film. shia labeouf ve sarah roemer arasinda gelisen iliski ise o kadar dogal anlatilmis ki, kendi genclik yillarinizi ozleyiveriyorsunuz.
 • reklam manyağı olmuş film. ibook'lar, ipod'lar, psp 'ler, xbox'lar, handycam'ler, onitsuka tiger'lar, bmw'ler havada uçuşuyor. yaz filmi işte... canınız çok sıkılırsa gidersiniz. canınızın sıkıntısı geçer, david morse'un ilk defa kötü adamı canlandırdığına şahit olurusunuz.
 • --- kapcik agizli spoiler ---

  basindaki trafik kazasi sahneleri ile goz doldurmus filmdir. lakin bu goruntulere kanip da final sahnesine kadar beklemek aylak bakkal isidir, tasak tartmak bile daha rantabldir.

  --- kapcik agizli spoiler ---
 • yönetmenliğini, 2002 yapımı olan "the salton sea" filminden hatırladığım ya da anımsadığım diyelim d.j. caruso yapmış. the salton sea filminin senaryosunu pek göklerde bulmasamda 2002 yılı içersinde iyi yönetilmiş bir film olduğunu söylemek mümkündür. burdan yola çıkarak 2007 yılı içinde çekilen "disturbia" filminde çok başarılı bir yapım çıkardığını daha filmi izlemeden umut ediyordum. izledikten sonrada hala umut ediyorum.

  filmin başrolunde, son dönem başarılı yapımların içinde sürekli ismi geçen 1986 doğumlu genç bir aktör var; "shia labeouf" . bunu, babasının ölümünden sonra duygusal anlamda yıpranmış ve hocasına yumruk atmaktan dolayı 3 aylık ev hapsi ile cezalandırılmış "kale" karakteriyle izliyoruz. genç yaşta olmasına rağmen yaşının üstünde bir oyunculuk sergilediği çok açık. filmde ki karakteri kısıtlı mekanlarda geçsede değişen ruh hali sizi pek sıkmıyor.

  filmin en önemli aktörlerinden biriside "david morse". şüphesiz ki bu aktör "the green mile" filmiyle neredeyse tüm dünyaya kendisini tanıttı ve ordaki popüler başarısını sonraki filmlerinde getiremedi. açıkcası sonra ki filmlerde de hep yan karakter oldu. sanırım ilk defa bu filmde "mr. turner" rolü ile iyi adam mı yoksa kötü adam mı diye onu seçmeye çalışıyoruz. aslında oyuncuları bulan ekip güzel çalışmış ve film boyunca david morse i "mı acaba" şeklinde izliyoruz, emin değiliz, çünkü bu adamın film geçmişinde pek fazla kötü karakteri yok. bu yüzden iyi adam olabilir düşüncesi de yaygın oluyor beyinde, yani kötü adam olarak görmek isteyenler çoğunluktadır. iyi mi yoksa kötü mü onu size söylemyecem tabi, filmi izlememiş olabilirsiniz diye, her şeyin çocuk tarafından kurgulanıp kurgulanmadığını da söylemeyeceğim. filmi izlerken bana küfür etmeyin diye..

  ancak spoiler vermeden şunları söyleyebilirim : "disturbia" konusu itabiri ile bize yeni bir kurgusal gösteri vermiyor. sinemada alışılmadık bir bakış acısı göstermiyor, filmi izledikten sonra vaybee şeklinde düşüncelere daldırtmıyor. hatta film sinemada izlenilecek kadar kaliteli birşey değil, ama canınız çok sıkılırsa, patlamış mısırınızı ve kolanızı (tercihe göre bira da olabilir) alıp, kız arkadaşınızla oturup, karanlık bir odada kah öpüşerek kah ciddi ciddi seyrederek izleyebilirsiniz.
 • mükemmel planlanıp, çekilmiş bir kaza sahnesinden başka hiçbir özel durum taşımayan hollywood filmi. haa, bi de komşu kızı* zaman zaman bizim manken/ oyuncu kızımız selma ergeç'i andırıyordu; altı sene farkla, budur.
 • lüzumsuz yere +18 yaftası yapıştırılan film. ilk yarı duygusal komedi tadında. gerilim beklentisinin yığıldığı ikinci yarı da fos. beklemediğiniz bir anda birisi kapının arkasından çıkıp böh yapsa daha çok gerilirsiniz.

  --- spoiler ---
  mr. turner'ın ev içi labirenti biraz daha kanlı, organ parçalı fln olsa daha iyi olurmuş. böylesi çok bayık.
  --- spoiler ---