şükela:  tümü | bugün
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • fatih akdeniz caddesinde güzelce denebilecek karadeniz yemekleri yapan bir restoran..
  gayesi karadeniz yemekleri gerçi ama bu anlamda bu amaca yönelik çok fazla çeşidi yok sanıyorum.. gerçi çok da bilmem ama bu kadar az olmamalı diye tahmin ediyorum..

  yöresel diyebileceğimiz yemekleri şunlar

  mısır ekmeği
  mıhlama
  kara lahana sarması
  lahana kavurma
  turşu kavurma
  rize kavurma

  normal yemekler dışında farklı olarak bitek bunlar var yani.. temiz falan ama..
  ayranı da iyi..
 • fatih'in selam et lokantasıyla birlikte adam gibi yemek yenilecek 2 mekanından biri. selam; haremlik selamlık ortamına rağmen yaprak dönerin kitabını yazmıştır. diverde karadeniz mutfağının fenomenidir. diver; temiz, leziz. karalahana dolması efsane. hamsili pilav, rize usulü kavurma, derepazarı yerel pidesi, turşu kavurma, rize şeker kurufasulyesi, mısır ekmeği, saray kebabı, sebzeli tavuk sarma, köy ayranı hepsi 10 numara ama fiyatlar bulunduğu bölgenin diğer lokantalarının neredeyse 3 katı.

  az pilav, kavurma (porsiyon çok dolu ve doyurucu değil), ayran, yarım porsiyon karalahana sarması (normalde 4 adet sarma biz müdavim kontenjanından 5 adet koyduruyoruz tabağa) için ödediğiniz fiyat 17 tl. fevzi paşa cad. yavuz selim, akdeniz cad. karagümrük hatta bastır aşşağı saraçhane'den aksaray'a in bu lokasyonda -aksaray tatseven lokantası ve arjantin piliç hariç- öğlen yemeğini tıka basa doyarak 5 tl'ye tüm mekanlarda çıkarırsın. kuru yolma tavuk dönerle çıkarırsın, temiz ve leziz yemek yiyemezsin ayrı mesele ama diver artık işi abartmaya başladı.
 • yemek sonunda getirdikleri ballı muz dilimleri için bile gidilebilecek fiyat/performans kalitesi aşmış mekan.
  http://www.restaurantara.com/…aradeniz-mutfagi.html
 • kafalarına göre adisyon çıkartan, itiraz edince de çirkefleşen hatta tehdit eden çalışanları vardır. yemekleri sıradan, çalışanları görgüsüz ve saygısız uzak durulası mekan.
 • ingiliz futbol argosunda ceza vuruşu kazanmak adına ciddi bir temas olmamasına karşın kendini yere atan futbolcuya denir. türkçe'de dalmaktan dalgıç bu durumu pek karşılamamaktadır. belki taklacı denilebilir.
 • fiyatları ortalamanın üstündedir ama yemekleri kalitelidir.fatihde yemek yenilecek yerlerden biridir.
 • (bkz: the diver)
 • eğer karadenizliyseniz ve memleketinizi özlediyseniz koşa koşa gitmeniz gereken lokanta.
  kara lahana sarması, hamsili pilavı, güveci, laz baklavası efsanevidir. hiç bir şey yemeyecekseniz masaya konan o taze pideyi ya da o müthiş yoğurdu bile yeseniz size yeter.
 • ikram diyerek çaya para kesen, suratsız çalışanları olan, başınıza çalar gibi servis yapan berbat bir yer. yemeklerin tatları gerçekten kötü. çok güzel karadeniz yemekleri yapan başka yerler var. boşu boşuna gidip de kazık hesaplar ödemeyin. olur da giderseniz mutlaka önce menü isteyip fiyatlara bakın.