şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni cikmi$ bir izometrik 2d crpg oyunu. kritiklere gore hic fena da degil.
 • inanılmaz geniş alan, daha iyi atmosfer ve daha fazla serbestlik sahibi bir diablo diyebiliriz aslında bu oyuna.

  hikayesi o kadar sağlam olmasa da fallout tarzı dalga geçebilmeyi de başarabilmiş, yıllar sonra bir darksun* tadı sağlayabilmiştir.
 • diablo 3 ü beklerken vakit gecirilebilen oyun.
 • baldurs gate ve diablo melezi gibi duran, oynamasi zevkli oyun...
 • (bkz: divinity)
  (bkz: amorphis)
 • onemsiz gorunen diyaloglari okumaya usendigimden "elean" diye kusum aydin'in yandan yemisi bir elf'e ilan-i ask etmis bulundugum oyun. sonradan "conversations"a gidip okudum, terbiyesiz arada bana "cocuk dogurursan yari elf olur hos karsilanmaz" filan demis, ben de - af buyrun - ibnenin evladina (babasi tehdit etti de yanasma oglumun yanina diye sonradan) "nolur ama nolur, bak bana varirsan koyunu dwarflardan kurtaricam" diye yalvarmisim.
  aarin gend bundan iyiydi, vallahi iyiydi.
  yani neymis, oyle diyaloglari kicimizla okuyup seceneklere bakmadan cabuk gecsinler diye tiklamamak lazimmis.
  ha bir de save early save often.
 • görevlerin birinde kerhaneye gidilen oyun. başta kadın karakter de seçebildiğiniz için kerhanede erkek çalışan da bulunmaktadır. sizin karakteriniz erkekse ve bu adamlarla gidip konuşursanız sizinle yatmak istediklerini fakat bunun bir ücreti olduğunu söylemektedirler. kaslı ve yağız görünen bu adamlardan bu tip laflar duymak da insanın bir hayli komiğine gitmektedir.
 • tadı daima damağımda kalacak bu oyunla ilgili bir anı durup dururken kafama dank etmiştir.

  belki iki sene evvel avc'ye oyunu anlatırken ana menüsündeki muhteşem müzikten ve ıssız kulubeden söz etmiştim...
  sonra bir gün oyunu tekrar install edip avc ile oynarken bir de baktık ki ana menüde kulube mulube yok...

  o kulubenin nereden geldiği ise işte bilgisayar oyunlarının, rpg oyunlarının gizli havasında yatıyor ve beni çok ama çok memnun ediyor.

  oyunu ilk oynadığım günlerde, yani seneler evvel, oyunun muhteşem ana menü müziğine ve ağaçlar içindeki, fantastik bir evrene açılan patikanın atmosferine kapılıp, bunların eşliğinde bilgisayarın karşısındaki yatakta uyumuştum. uyumadan evvel son düşlediklerim o patikanın açıldığı ıssız bir kulubeydi.

  ve oyunu birkaç yıl sonra avc'ye anlatırken bu düşü gerçekmiş gibi hatırlamışım, olay budur :)...
 • şu an gog.com da 1.49 dolara satılan muhteşem rpg. soğuk kış gecelerinde, sıcak kahve ile bilgisayar başında uçsuz bucaksız bir maceraya atılmak için daha güzel bir fırsat olamaz. denemeyen rpg fanlarına şiddetle tavsiye ettiğim oyundur. bu fiyata bedavadan öte.