şükela:  tümü | bugün
  • dokuzuncu nesil biçare yazar. hoş gelmiş.
  • garip shpongle'nin garip parçalarından bir tanesinin birleşik yazılmışı olsa gerek. ayrı olsa daha güzel olurmuş orası ayrı.

(bkz: divine moments of truth)
  • (bkz: #24463988)

aşırı derecede saçmalamış. ben yazısında mantığın varolduğunu gösteren bir nokta göremedim.
  • duzgun adam.
  • (bkz: #47547130)

muhteşem bir entry'e imza atmıştır.
  • yeni tasarımı beğenmedi diye bütün entrylerini silmesine rağmen, nasıl oluyorsa kimi takip etmeli listemin 3. sırasında duran yazar.
  • maarri olduğundan şüphelendiğim yazar.
  • engellediğim için görmemişim, giriş yapmadan nick altımdakilere bakınca fark ettim kendisi sözlüğe yeni gelmiş daha engel yediğini bile anlamayıp mesaj attıktan sonra mesaj alımını kapatma çocuk gibi falan demiş nick altımda (oysa kendisine cevap hakkı tanımış ama cevabında üslubunu fikir tartışması yaşanmayacak kadar sınırları aşan hiddetli bulduğum için engellemiştim), kendisi evde beslediği evcil hayvanı kısırlaştıranlara bazı gerçekleri bilmeden sayıp sayıştırmıştı (bkz: #68876402), birilerine karşı sayıp sayıştırıyorsan birileri de sana mesajla aksini anlatabilir, bu canı sıkılıp rastgele mesaj attığı anlamına gelmez, çirkinleşti dediği link de kendisi hakkında bile değildi, evde beslenen hayvanların kısırlaştırmasına karşı çıkan insanların alışveriş yaparken hayvan deneyi yapmayan markalardan alışveriş yapıp yapmadığını yani samimiyetlerini sorguladığım, hayvan deneyi yapmayan markaların ürünlerini alayım diye özen göstermeden alışveriş yapan insanların hayvanlarını kısırlaştıranları eleştirme lüksü olmadığını , hayvan hakları konusunda herkesin biraz suçlu olduğunu anlatmaya çalıştığım bir entrynin linkiydi ki anket başlıklarına yazmama kararı aldığımdan dolayı o da dahil tüm anket başlığı entrylerimi silmekte olmasam paylaşırdım şuan. benim konu hakkında fikrim bu diyip o entrymin linkini paylaşmıştım. hakaret ve çirkinleşmek olarak algılaması oldukça garip olan, muhtemelen oldukça alıngan, sudan nem kapan bir yazar.

konuyu tam hatırlamakta bile zorlandım burda kaç tane mesaj geliyor gidiyor ama kendisi daha yeni yazar olduğu için mesajlaşmayı çok ciddiye almış belli ki dert etmiş, gelip de nick altından atışma başlatacak kadar sıkıntıysa mesajlaşmayı kapatırsın ya da benim gibi engeller geçersin hoşuna gitmeyince, burası herkese açık bir sözlük, insanlar entryine karşılık fikir belirtebilirler medeni bir fikir tartışması olacağını düşünerek. senin şahsi sosyal medya hesabına ya da tlfnuna mesaj atmıyor yani kimse, bir de sözlükteki kadınlara kezban dersiniz... ama işte erkeğin de kezbanı oluyor, ay bana mesaj attı çok rahatsız oldum triplerine girebiliyor, sanki mesajda hayvanlar hakkında yazmamışız da çıkma teklif etmişiz tribe bak rahatsız olmuşmuş. ayrıca bana oldukça hiddetli kavgaya dönüşecek bir üslupla mesaj yazdığı için engellediğim bir yazar kendisi ama engellememe rağmen bir de nick altımda aynı üslupla devam etmiş, mesajlaşmayı kapattığımı falan iddaa etmiş. her fikir anlaşmazlığına düşüp fikir tartışması yaşadığı kişinin nick altına garip insan vs falan yazıp saygı hak etmekten çirkinleşmekten falan bahsedecek bir yazar belli ki. önce bir aynayı kendimize çevirsek...

edit: yazım hatası.
  • ilk hesabımdan sayarsan 13 senelik yazarım. yeni yazar sanıp gece gece ego tatmini için mesaj atarak sataşan mallardan ilk mesajım oldukça arkadaşça (smiley li falan) olmasına rağmen bir anda yedi ceddime sövmediği kalan mesajına link verenlerin (tipik pasif agresif tavırlar, doğrudan bir şey yazacak kafa ve ahlak yok) ego mastürbasyonuna sabun olmadığı için başlığı altında ağlanan yazar. insanlar üzerinde tahakküm kuramayınca kendine hayvanları hedef seçmiş, onların adına konuşarak bir kere daha insanlar üzerinde güç denemesi yapmaya kalkışanlardan uzak durun. aşırı hayvan ve çocuk sevgisi iddiası sosyopatlık belirtilerinden biri olabilir.

tekrarlayayım: mesaj atıyor. smileyli cevap veriyorum. çirkinleşiyor. ben de gereken cevabı veriyorum (küfür vs. yok), hakaretlerine devam ediyor ve mesajlaşmayı kapatıyor. sonra da ben suçlu oluyorum. sataşıp kavga çıkarmak için mesaj atıp sonra da destan düzüyor. ilk mesajı atan kendisi, sataşan kendisi, bunu anlayamadığım için gülücüklü mesaj atan ben, sonra tekrar sataşan yine kendisi. yazık, hayvana eziyet etmekten insanları da ağzı var dili yok sanmaya başlamış, hayvanla iletişim kurar gibi davranıyor, cevap gelince kızıyor sinirleniyor.