şükela:  tümü | bugün
 • fransızca'da da boşanma anlamına gelen kelime. (fiil değil isim olarak)
 • yeni bir yaşam..amerikalılar şöyle yorumlar:
  d= dreams of a bright future
  i = ideas that are all your own
  v= victory for surviving
  o = open roads ahead
  r= reasons to look forward
  c= caring friends who help
  e= every step you take
 • ingilizce'de boşanma anlamına gelen kelime. dancası skilsmisse.
 • hbo'dan onay alan sarah jessica parker komedisi. thomas haden church, molly shannon ve talia balsam kadroda bulunan öteki oyuncular.

  http://acikanten.net/?p=21870
 • ilk bolum itibariyle sarah jessica parker'in carrie bradshaw karakterindan asla kurtulamayacagini kanitlamis dizi. umarim yanilirim ama insan ne biliyim bi sacini degistirir, farkli bisi yapar; karakterin tepkileri, mimikleri, konusma tarzi vs. ayni carrie. sanki carrie mr.big'den ayrilmis, baska adamla evlenmis ve biz onu izliyoruz gibi. bilemiyorum gidisat ne olur; simdilik idare eder bi dizi.
 • sarah jessica parkerli kadrosuyla bir hayli iddialı olan ve merakla beklediğim dizidir. dün ilk kez birinci bölümünü izleme fırsatı buldum ve biraz hayal kırıklığına uğradım. özellikle karakterler çok durgun ve mutsuz. filmde çok az bile eğlenceli olabilecek tek bir öğe bile yok. sanırım derin bir drama ve acılı bir boşanma süreci izleyeceğiz. bilhassa çocukların geleceği konusunda büyük kavgalar yaşanacak gibi görünüyor. sjp çok duygu yüklü oynuyor gözler dolu dolu. ilk bölümün son sahnesinde francesin kocasına kapıyı açması için adeta yalvarması da içimi çok burktu.
 • sarah jessica parker'ın bir röportajını izledim geçenlerde. diziyi öyle bir anlatmış ki;
  efendim yıllar sonra ilk defa bir işe evet demiş, sonucun bu kadar muhteşem olduğuna inanamıyormuş vs...
  duyan da dizide bir numara var sanacak.
  dizide hiçbir numara yok.

  --- spoiler ---
  boşanmaya karar ver. sevgiliye git bunu söyle. adam durumdan hoşlanmasın.
  boşanmaktan vazgeç.
  peki oldu.
  --- spoiler ---

  umuyorum bu saçma karakter frances'i sevilebilir kılmaya çalışmazlar.
  sevilecek bir tarafı yok.
  e ana karakteri sevmeden de bir diziyi nasıl izlersin?
  bir bölüm daha şans vereceğim ama, yok. umut yok.
 • kötü bir evlilik yaşayan carrie bradshaw'ın ani bir olay sonrası boşanmaya karar verdiği süreçte yaşadıklarını konu alan yeni dizi. çok bir numarası olmasa da carrie'yi izlemek benim hoşuma gidiyor hala, yalan yok. o değil de adam gibi adam aidan'ı harcayan kaşar carrie hiç değişmemiş. frances kim gençler bu arada?
  sırf sarah jessica parker için izleyebileceğim çıtır çerez dizi. hadi bakalım.
 • insani depresyona sokar dedigim dizi. newyork´ta moda haftalarinda, bulusmalarda, etkinliklerde gezen, milleti iliskisini bitirip kendi gibi single and fabulous olmaya özendiren carrie, big´den adam olmayacagini kabul etmis ve bosanmis. onun yerine baska bir adamla evlenmis, cocuk yapmis, kasaba gibi bir yere tasinmis. tabi bu hayat carrie´yi kesmemis ve esini aldatmaya baslamis. zaten biliyorsunuz, carrie aidan´i da böyle aldatmisti. neyse, simdi de esi bunu ögrendi. carrie´den bosanmak istiyor. ayy carrie´ye bunu yapan hayat, bize neler yapmaz. neyse belki bosanir, newyork´a geri döner.