şükela:  tümü | bugün
  • kapağı kutül amare'yle süslemişler. atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ise kapakta yer almamış. bir çocuk dergisinin kapağında çocuk bayramı neden yer almaz anlamak mümkün değil. ulusal egemenlik kavramından mı rahatsız oldular yoksa çocuk bayramı denilmesinden mi? diyaneti kuran atatürk kardeşim. sizi kuran adamdan da mı utanmıyorsunuz?
  • şu entry'i okudum. açtım linke baktım.
    içimde tarif edilemeyecek kadar cümleler geçti.
    kızdım, sinirlendim.

onlarca cümle geçse de içimden, içinde bulunduğum hisleri tarif edecek cümle kuramadım.

sadece boğazım düğümlendi.

yazık lan, ne yaptı bu adam size?
    özgürlüğünüzü kazanmanız için savaşlarda cephelerde durdu. facetime ile kurtarmadı bu ülkeyi.

kusura bakmayın ama kendi ülkesine ve değerlerine bu kadar düşman başka millet var mı başka ya?

tanım: neden var olduğunu anlamadığım derginin, var olmama nedeni belli olan içeriği.
  • sonuçta belli bir mezhebin emir komuta altında bayraktarlığını yapan bürokrat bir kurum. çok da şeetmemek lazım. vergilerimizle besleniyor olmasına benim de itirazım var, kabul; ama her kapağa atatürk veya nazım hikmet fotoğrafı bassalar bile bu vergileri hakediyor olmayacaklar ki...
  • sırf 23 nisan kutlanmasın diye kutlu doğum haftası diye uydurma bir dini hafta çıkaranların olduğu ülkede şaşırtmamıştır.

hiçbir islam ülkesinde olmayan ve türkiye’deki geçmişi de 80’lerin sonuna dayanan bu hafta siyasal islamcıların 23 nisan gölgelemesi taktiklerinden biri.

diğeri için ise; (bkz: türkçe olimpiyatları)
  • kapaktaki resime bak, adamların vizyonunu gör: afganistan'da bir köy!
  • bir gram bile haketmiyorlar atatürk'ün kurduğu ülkeyi, bırakın kutlamasınlar.

tanım: özgürlüğü, demokrasiyi ve atatürk'ü haketmeyen insan topluluğunun yaptığı dergi kapağı.
  • tam kendilerine yakışır bir kapaktır. çocukların beynini osmanlıcılıkla yıkamaya çalışan bu zihniyetin dergi içerisinde geçen üç cümlede “atatürk” diyememeleri de bir tesadüf değildir.
  • skandaldır.
    tamam, hadi 23 nisan'ı da kapak yapma.
    ama diyanet'in çocuk dergisinde kutül amare'nin ne işi var!?
    berat kandili varmış nisan ayında, onu kutla mesela..
  • bu arap soylarının hepsi aynı, alayı vatan haini. alayı atatürk düşmanı.
  • "sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. konuştukları zaman da onları dinlersin. (oysa) sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (bu dayanıksızlıklarından dolayı da) her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar."

münâfikun sûresi, 4. ayet.