şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam hali: diyanet işleri başkanlığı yıllık bütçesinin yarısını devlete geri vererek ve alacağından da feragat ederek çöküşe giden ekonomimize destek olsun kampanyası.

  sonuçta felsefe olarak islam "bir lokma, bir hırkaya" dayanmıyor mu? diyanet işleri başkanınınki başta olmak üzere tüm müftüler lüks makam arabalarını satsın. bir yıllık maaşlarını yarıya düşürsünler. en nihayetinde 5 vakit namaz kılıyor/kıldırtıyor. caminin basit işlerini çekip çeviriyor bir çok imam cenaze mevlüt vb şeyler dışında pek bi iş yaptıkları yok (onlardan da bahşiş alıyorlar zaten).

  maaşları yarıya düşürülsün. zaten dini bütün ve ultra dindar, mütedeyyin halkımız bağışlarıyla, aç kalma ihtimali olan imamların karnını doyurur. hiç panik etmesinler.

  hatta camiler bi 6 aylığına kapatılsın herkes namazını evinde kılabilir. zaten yaz klimlardan ötürü çok fatura geliyor camilere. eskiden camimi vardı? akp den önce hepimiz evde gizli gizli ibadet etmiyor muyduk? bir çoğumuz pagandı zaten. akp geldi müslüman olmadık mı?

  haydi müslüman! iş başa düştü!

  haydi imamlar! sıra sizde? elinizi taşın altına koyun da bu kutlu yürüyüşümüz devam etsin!

  elde edeceğimiz bütçe ile savunma sanayimizi geliştirelim, ekonomimizi düzeltelim. marsa, jüpitere, aya islam sancağını dikelim! ve üst akıla hakettiği osmanlı tokatını nakşedelim.

  (bkz: diyanet uyuma paramıza sahip çık)
  (bkz: diyanet uyuma tl'mize sahip çık)
 • diyanet işleri başkanının neden yaldızlı elbisesi var neden pahalı makam arabası var?
  akp öncesi diyanet lideri basit siyah bir kumaştan cübbe giyerdi. bir lokma bir hırka.

  milletin parasıyla caka satmak niye?

  benim hiç yaldızlı kıyafetim yok. param olsa bile o kadar paraları bi makam arabasına vermem. çok daha pahalı bir marka ve model alabilecekken kolumda ikinci el bi tisot var. aldığım zaman 600 tlye aldıydım sıfırı 2500 tl idi. o zamanlar dolar 2 tl nin biraz üstüydü. ama bu kadar. daha pahalısına para veremem içim acır. ayda yaklaşık toplamda 50 tl bağış yapıyorum darüşafaka, akut gibi yerlere. aileme gücümün yettiğince para gönderiyorum. sigarayı yeni bıraktım. alkol ayda bir iki kez belki içerim. domuz eti denk geldi mi yerim. ama kul hakkı yersem günlerce uyuyamam. içim içimi yer. bırak kumarı iddia bile oynamam, millipiyango bileti almışlığım bir ya da 2 dir hayatım boyunca.

  diyanet nasıl böyle paralar harcıyor? benim mahallemde iki camisi olan sokak var. (yemin ediyorum var böyle bir sokak. şu sebeple bu sebeple anlamam iki tane cami var aynı sokakta aralında 100 metre yok) diyanet har vurup harman savuruyor. neyi niye diye sormaya bile gerek yok görünen köy kılavuz istemez. milletin parasını gösterişe israf ediyorlar israf haramdır diyanet işleri haramzade yuvasına dönmüştür!