şükela:  tümü | bugün
758 entry daha
 • kurulduğundan beri islâm'a aykırı yüzlerce kararı din işleri yüksek kurulundan geçirmesine rağmen ateistlere yaranamayan kurum. mesela "kadınlar erkeklerle eşit miras alır, ayetler tarihseldir", "islamiyet'te 18 yaşından evvel evlenilemez", "hadisleri ayıklamalıyız", "dinde reform olabilir" gibi onlarca abes kararı var diyanetin. diyanet, ateistlerin lehine çalışıyor. bir an evvel kapatın ve 10 sene bekleyin, bakalım neler olacak.

  hah, demek ki neymiş, başkalarına yaranmak için dinini satmayacakmışsın. çünkü adamlar doymuyor. yetmiyor yani ne yapsan da... adamlar bildiğin diyanet sitesine kamp kurup yayınları inceliyor, bişey görünce de haberini yapıp gündem oluşturuyorlar. henüz islâm'a küfür etmeye göt yemiyor çünkü, diyanete atış serbest ama...

  diyaneti bana versinler, bi seneye ateistler diyanet.gov'a girmeye bile cesaret edemez. buldunuz garibanları yüklenin bakalım. ama niyetinizi biliyoruz. sizi yeneceğiz.
 • 21. yüzyılda insan haklarının geldiği noktaya göre diyanetin açıklaması eleştiriliyor ve bu söylenince niyetinizi biliyoruz diyen insanlar var.

  eleştirilere niyet üzerinden yaklaşanların niyeti belli, insanları ırgat ve mal yerine koymak için maneviyata başvuranların kafasındalar. ama hala da mağdurlar. ondan niyetleri eleştirilince başkasına niyet okuma yapıyorlar.
 • hayvan gibi ödenek alan ve buna rağmen toplum yararına fayda sağlayacak en ufak bir icraatı olmayan kurum. o kadar ödenek alıyorlar yıllardır hala kimin kimi sikebileceğini tartışıyor adamlar. ona da kara veremediler gerçi.
 • atatürk tarafından yobazlığa karşı kurulan ama günümüzde derhal kapatılması gereken hanefi rahiplik kurumu.
 • atatürk'ün en büyük yanlışıdır.

  laik devlette diyanet işleri ne oluyor?

  dini devlet öğretsin diyorsan e zaten o şeriat devletinin görevi olan şey. neresinden baksan sorun.
 • yıllık 8 milyar tl ödeneği ‘kimi siksek acaba’ sorusuna yanıt bulmak için harcayan kurum.

  kuran kursları’nda ise sorunun yanıtını çoluk çocuğun üzerinde deneyerek arıyorlar.

  (bkz: bir kereden birşey olmaz)
 • emevi dininin yılmaz savunucusu. 15 yıllık bütçesine bakıldığında, parayı bulunca sapıtan adama çok benzediği görülecektir. bundan birkaç sene evvel, ülkenin dört bir yanına şehit cenazeleri giderken, zamanın diyanet işleri başkanı, utanmadan, sıkılmadan gündeme ek bütçe istemekle gelmişti... diyanet kurumunun yahudi din adamları olan hahamlardan zerrece bir farkı şu: hahamlar cübbelerinin altına kravat takmazlar. ama bizim beyzadeler dünyevi ve uhrevi giyim tarzını kombo yapmışlar... yapsınlar, ziyanı yok. ama gelgelelim camiileri birer din fabrikasına çevirmiş, dinin yolunun dinarlardan geçtiğini dost düşman mısır'daki sağır sultana duyurmuşlar. varsa yoksa, 'az demeyelim çok demeyelim, allah rızası için yardım edelim' nidaları. nida öncesinde de, konunun mahiyetine önem atfeden bir ayet ve bir hadis: allah hayrınızı kabul etsin. ne için? aşağı mahalle camiisi, yukarı mahalle kuran kursu, moskof beldesindeki büyük ulu camii... camii inşaa ederek cennete gidileceğini sanan bu ahmak ve haramzade sürüsü, inşaa ettiğinin birer taş yığını, bir tapınak olduğunun bilincinde bile değil. din baronları olarak tanımlanan bu işgüzar ahiret çetesi: 15 temmuz sonrasında araya bir şey koymamayı, allah ile arada cemaat ve tarikat olmaması gerektiğini hatırlamış ve bu hatır üç vakit sonra unutulmuştur. son model araca binerek halka kadercilik masalını anlatan bu müessese, sabır telkin ederek cemaate cennet düşleri pazarlamaktadır.

  gündeme sapkın ve zehirli düşüncelerle gelen bu kurum, tıpkı soba borusunun içindeki kurum gibidir. bütçeden aldığı para haram zıkkım olsun!
69 entry daha