şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diyanet işleri başkanlığı, gençlik çalışmaları yönergesi kapsamında artık üniversiteler, fakülteler ve okullarda gençlere rol model olacak kişiler vasıtası ile şu gibi faaliyetlerde bulunacak:

  - diyanet’in genç gönüllüleri arasından üniversite, fakülte ve okullarda okul temsilcisi belirlemek.
  - sosyo-kültürel etkinliklerde ve gençler için oluşturulmuş ortamlarda onlarla nitelikli zaman geçirmek.
  - gençlerin ailesi ve okul idarecileri ile irtibat halinde olarak, ilgili sürelere onların da dahil olmasını sağlamak.
  - diyanet genç gönüllü formu’nu doldurarak başkanlık gençlik çalışmalarıyla tanışan genç gönüllü sayısını artırma hususunda belirlenen hedefleri gerçekleştirmek.

  diyanet'in son zırvası bununla da bitmiyor. diyanet, öğrencilere sadece okullarda musallat olmayacak, bunu yurtlarda manevi rehberler aracılığı ile öğrenci yurtlarında da devam ettirecek.

  diyanet, personellerinden, okullara periyodik aralıklarla ziyarette bulunmalarını ve öğrencilere konferanslar vermelerini istiyor. hatta bununla da yetinmeyip, düzenli ve sistematik programlar yordamıyla gençlerle iletişime geçmenin bir yolunu bulmaları talimatını veriyor.

  kaynaklar:
  1,2,3,4,5,6,7

  15 temmuz 2016 darbe girişiminden sonra minarelerden sokağa çıkma çağrısı yapan diyanet işleri başkanlığı'nın, siyasi olarak daha önce hiç olmadığı kadar etkin olduğunu yazmıştım ilgili başlıkta. o günden sonra, diyanet işleri başkanlığı bünyesinde cemaatin bıraktığı boşluk, menzilci ve nurcu kişiler tarafından büyük bir hızla dolduruldu. tarikatlaşmaya ve tarikatların sapkın düşüncelerinin etkisi altına girmeye başlayan diyanet işleri başkanlığı, bu geçen süre içerisinde skandal sebeplerle gündeme gelmişti. bunların bazılarını şöyle bırakayım:

  diyanetin sol elle şeytanlar yemek yer fetvası
  diyanet'in bitcoin açıklaması
  diyanet'in faks ve mektup ile boşanma fetvası
  kız çocukları 9, erkek çocukları 12 yaşında evlenebilir
  müslüman yılbaşı kutlamaz

  liste devam eder gider ama burada amacım diyanet'in karıştığı skandalları tek tek yazmak değil, zira onu yapmak saatlerimi alır. amacım, tarikatlaşan diyanet işleri başkanlığı'nın iyiden iyiye zıvanadan çıktığını bir kez daha göstermek/bildirmektir. bu tür skandallara imza atan yozlaşmış kurum, içinde ya kapsamlı bir temizlik yapılarak tüm cemaat ve tarikatların etkisinden kurtarılmalı ve ulu önder gazi mustafa kemal atatürk'ün kurulması emrini verdiği kuruma geri çevirilmeli ya da gençlerimizi ve çocuklarımızı diyanet adı altında hareket eden tarikat ve cemaatlerin tesirinden kurtarmak adına bu kurum komple kapatılmalıdır. iktidarı buradan bir kez daha uyarmayı boynumun borcu biliyorum ve onlara sesleniyorum:

  fethullah gülen ve onun cemaati'ne tanıdığınız özgürlüklerin, onlara sağladığınız kadrolaşmanın, onlara istedikleri her şeyi vermenizin en büyük sonucunu 2016 yılının temmuz ayının 15. akşamı gördünüz. aynı hatayı başka cemaat ve tarikatlarla yapmamanız için size yalvarıyorum. alacağınız oylar, ülkenin geleceğini tehlikeye atmaya değmez. vallahi de billahi de tillahi de günahdır ülkeyi bu şekilde tehlikeye atmak. bünyesinde menzil şeyhinin torununun oturduğu koltuk başlığındaki gibi fantastik olaylar dönen bir tarikatın, diyanet işleri başkanlığı, sağlık bakanlığı, radyo televizyon üst kurulu gibi kurumlardaki etkisinin önüne geçin lütfen. allah, peygamber aşkına, oy kaygısıyla, güç arzusuyla tarikatlara ve cemaatlere ülkemizi peşkeş çekmeyi bırakın artık.

  dipnot: gramer ve sentaks hatalarım vardır elbet, şimdiden özür dilerim.