• dindar insan linci yemek istemiyorum ama diyanet işleri türkiye cumhuriyetinin kanserli hücresidir. ne kadar para verirsen ver ne tasarruf ederler ne gerek yok deyip geri çevirirler. sorsan biz müslümanız derler siktirin lan ordan. ateistlerin davranışlarına bakıyorum müslümanlardan daha çok müslüman gibi davranıyorlar keşke diyanetin başında da ateist biri olsa da en azında cuma hutbesinde akpye oy verin demez biraz ahlaklı ve adaletli olmayı öğütler
  • sanırsın ki islamiyeti yayıyolar.
  • bilen bilir iyi fatiha okurum.

aylık 15k vereceklerse hazırım.
  • ülkede ekonomik kriz var, her şey zamlanmış, devlet zorla milletin parasına gözünü dikmiş durumda...
    diyanet yeni personel mi alıyor!

bu ne sikim bir iş lan!

edit: her bir personele 2.000 tl ödeseler;

9.500 x 2000 tl =19.000.000 tl.

süpersiniz.
  • şu diyanet denen saçma kurum kapansa ekonomimiz düzelir. yahu bu kadar bir boka yaramayan ama bütçenin de "adını koyan" bir kurum nasıl var oluyor hayret.
  • diyanetin aldığı personel, kısa zamanda diğer kurumlara geçiyor. kpss ile memur alınmıyor. diyanet tüm memur kadro boşluklarını kullanıyor. diyanet imam ve müezzin alsin; birkaç yıla o eleman belediye, kit ve benzeri kurumlara sınavsız geçiş yapsın; diyanet eleman yok ihtiyaç var desin ve tekrar eleman alsın. bu iş yıllardır böyle...
  • bayramın dördüncü günü istanbul'da imamı olmayan bir camiye gittim. mahalleli paralı imam tutmuş. o imam da diyanetin sitesinden cuma fetvası indirip okuması gerekir iken gitmiş kendi kendine hutbe yazmış onu okudu. dolardan girdi kurban kesilmesin diyen cihangir solcularınndan çıktı. hutbenin sonunu da halifelik kaldırıldı ondan bu haldeyiz diyerek bitirdi. ben de sinirlendim cumanın farzını kılmadan çıktım camiden. diyanet bu bütçeyi ne yapıyor bilmiyorum ama ilk iş imamı olmayan camilere imam atasın. yoksa günahkar olacağım.
  • atanamayan on binlerce öğretmen varken, doğu da doktor olmayan yüzlerce hastane varken akıl ve mantık ile izah edilemeyecek bir seçim yatırımıdır ya da başka bir amacın işareti olabilir.

edit: binlerce hastane ifadesi, yüzlerce olarak değiştirildi.
  • (bkz: 4000 diş hekimi atama bekliyor)
    demekki ağız ve diş sağlığından daha önce ve önemli geliyor. artık iman gücüyle dolgu ve kanal tedavisi yaparlar.
hesabın var mı? giriş yap