şükela:  tümü | bugün soru sor
  • radyoları gezerken, akp'nin beyin yıkama projelerinden biri olan, hiçbir radyo kanalı çekmezken, yerin yedi kat altında dahi çeken (şaka yapmıyorum) diyanet radyoya denk geldim. "lan bir dur. acaba çomarlara neler sıkacak, güzel sesli de bir amcamız" diyerek dinlemeye koyuldum. programın adı "peş peşe at yalanı ... inanı saati" sanırım. beni şoke eden hikayeden önce "ya bir siktir git" çektiğim bir hikayeden kısacık bahsedeyim...

hz. muhammed sallallahu aleyhi ve sellem (hikayenin yarısı zaten sallallahu aleyhi ve sellem) şeklinde geçtiği için oraları atlıyorum. onlar da farkına varmış olacaklar ki o kısımları hızlı seslendiriyorlar. (: ordusuyla seferden dönerken ağaçların altında mola vermişler. (kesin bir tane ağaç buldular, askerler de sıcaktan pişti ya neyse...) hz. muhammed kılıcını ağacın dalına asmış, dinlenirken müşriklerden biri çıkagelmiş (o sırada nöbetçi askerler cennnetteki hurileri hayal etmekle meşguller tabii) kınından kılıcı çekip muhammed'e doğrultmuş. "ey muhammed şimdi seni benden kim koruyacak?" falan demiş. muhammed de "allah koruyacak" demiş. sonra da müşrikimiz dumur olmuş. cool story bro. benim tahminime göre muhammed yanındakilere sunacak bir tiyatro hazırlamış. adamı önceden tutmuş falan işte ya da hikaye tümden sonradan uydurma. hatta müşrikimiz, muhammed'e atar bile yapıyor, kelime-i şehadet getirmiyor. benim başıma böyle bir olay gelseydi direk kabul ederdim. muhammed'i öldürmek için kılıç çekiyor ama kullanamıyor hatta diğer versiyonlarında kılıcı elinden düşürmüş de deniyor. bildiğin mucize lan. (: müşrik kabul etmiyor ama "artık sana karşı savaşmayacağım, sana karşı savaşanların yanında saf tutmayacağım hadi yine iyisin" falan diyor. yine de muhammed canını bağışlıyor ve gönderiyor. neyse... şimdi de en ibretlik, sadist hikayeye geçelim.

hikayenin ayrıntılarını unuttum. sözlükte illaki tam metnini hatırlayanlar vardır. yanlışım varsa düzeltin. karşıdan düşman ordusu mu kervan mı bir şey geliyor... muhammed de "merak etmeyin, onlarım hepsi toprağın altına gömülecek" falan diyor. hz. aişe de "ama nasıl olur, aralarında masumlar falan da var" diyor. bunun üzerine muhammed "onların ölmesi mühim değil, amel defterleri açılınca, suçsuzlarsa aklanırlar" falan diyor. bunun üzerine toprağın altına gömülüp, helak oluyorlar. kanım dondu şerefsizim. şu hikayeyi tam bilen yazsın. aşağı yukarı böyle bir şeyi diyanet radyodan duydum. masum insanların öldürülmesine içi dahi sızlamadan göz yuman bir islam peygamberi. (: "kurunun yanında yaş da yanar" deyimi bu hikayeden geliyor olabilir.