• diyanet başlama yeri sonra hooop başka kurumlara transfer.

(bkz: kadrolaşma)

(bkz: kul hakkı)
  • utanmasalar 20 sayısını geçen her şirkete bir imam zorunluluğu getirecekler.
  • neyse ki islamiyet kitabında "para karşılığı din anlatanlardan uzak durun" demiş.
    bir de demese vatikan gibi olurmuşuz, ülkeyi imamların üzerine yaparmışız.
  • her yer imam hatip oldu. nereye gidecekti o mezunlar? nereye gidecekti yüzde bilmem kaç arttırılan diyanet bütçesi? yetmeyip de ek alınan bütçe? cehapelilere mi gitsin? hiç!
  • strateji oyunu oynarken bende imam basardım ekonomin batıyorsa ve paran yoksa ver afyonu bitti gitti herkes mutlu. sonra açlıktan ölüyorlardı gerçi :)
  • 2008 yılından beri özellikle takip ederim.
    zaten google amcama diyanet kadro alımları diye sıralarsanız olayı anlarsınız.
    diyanetin aldığı personelin çok büyük bir yüzdesi ilk senesinde başka kurumlara direkt geçiş yapıyor. açın forumları bakın bunu diyen ben değilim direkt orada çalışanlar.
    neyse yeni doldur boşalt alımları hayırlı olsun.
    sayenizde deist,ateist ve en sonunda agnostik bir nesil yetişiyor.

o değil de misyonerler işsiz kaldı çok büyük kul hakkına giriyorsunuz.
    bu arada hakkım tamamınıza haramdır. ahirette iki elim yakanızda.(boşluk)
    iş burada tanrısı para, ibadeti islam ritüelleri olan bir din üzerinde hak haram kılınmıştır yani çoğunun umrunda değil bu şekilde hakkımı helal etmiyorum temennileri... parasız kalırsınız derseniz daha etkili bir tehdit olur.

umarım parasız kalırsınız .amin benjamin.
  • umarim suriyeli kardeslerimizde bu kadrolardan faydalanir. suriyeli kardeslerimize sahip cikmamiz lazim. kadronun en az yarisi kadar kadro verilmesi gerek.
  • duyanin ve gorenin milletin imana geldigini sanacagi ilandir.
  • eğer halk aç ise onlara din ve milliyetçilik pompalayin, böylece onları kolay yönetirsiniz.

devletin çıkarı :
    sanayi, inkılap, bilim, bilişim, eğitim,...

hükümetin çıkarı :
    din(diyanet, imam hatip, cemaatler,...)
    milliyetçilik (kendi güvenliği için , ... )
    uyuşturucu (futbol, insan ilişkilerine dayali diziler, ...)
    (bkz: george orwell)
  • mühendis kadrolarına vs bir şey demiyorum ama (astronoma anlam veremedim, üzerine tez yazılabilir bence) veri analisti bilmem ne kadrolarına ilahiyat mezunlarının alınacağına yüzde yüz eminim.

bunu yapan devlet, bir milyon kişinin girdiği ortaöğretim kpss sınavı içerisinde 150 bin hemşire mezunundan 700 kişiyi atıyor. bu çocuklar devlete güvenip atamaları yapılacak diye bu bölümü okudular. ama ilahiyat bölümü mezunlarına bakıldığında atanamayan kitleyi göremiyoruz değil mi? bu haksızlık, bu yanlış politikalar neden? atanamayıp intihar eden öğretmen, hemşirelerin hesabını kim verecek?

not: kimse üniversite mezunu hemşireler atanıyor demesin. lisans mezunu hemşire atama sayısı binler olabiliyor, 60 puanla atanabiliyorlarken; ortaöğretim mezunu, yaptıkları stajlar dolayısıyla pratikleri ve mesleki tecrübeleri olan, 85 puan alan insanlar atanamıyor.
hesabın var mı? giriş yap