şükela:  tümü | bugün
 • millet corona virüsün etkisiyle evine götürecek ekmek bulamazken israfın haram olduğunu bilen din işleri yüksek kurulu(!) deveyi hamuduyla götürüyor.

  -diyanetin israfına koronavirüs de engel olamadı. yerleşkesinde 332 kişilik salonu bulunan diyanet işleri başkanlığı, 200 kişilik toplantı için 5 yıldızlı otel kiraladı.

  diyanet işleri başkanlığı (dib), din işleri yüksek kuruluna aday üyeleri belirlemek için ankara’da bir toplantı düzenledi. toplantıya 200 davetli katıldı. the green park hotel’de gerçekleştirilen 6 saatlik yemekli toplantı için otele yaklaşık 100 bin lira ödendiği öğrenildi.-

  israf diyanet

  toplantı bahane israf şahane

  keçi surat isimli yazar arkadaşın isteği üzerine haberin can alıcı bir parçasını daha ekliyorum. konuştukları konu 4-6 yaş aradı çocuklar üzerine imiş yazar arkadaşım paylaştığı kısım aynen şöyle " 4-6 yaş grubu kur’an kursu öğreticilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri” düzenlendi."

  sanırım hizmetiçi eğitimde çocuklarımızı nasıl taciz edeceklerine, taciz edildiğinde nasıl saklayacaklarına, 4-6 yaş gibi savunmasız yaştaki çocukların zihnini islamla ilgili olmayan zırvalarla nasıl dolduracaklarına dair bilgilendirme yapmışlardır. ee bu kadar zihin fırtınası(!) acıktırmıştır hadi bir öğünde bir asgari ücretlinin maaşının 5'te birinden fazlasını yiyelim deyip bismillah çekip milletin vergileriyle semirmişlerdir.

  edit: gündemin 1. sırasındaki başlık bir anda ortadan kayboldu. moderatörler bunun sebebini açıklarlarsa memnun oluruz. ben göremiyorum yanlış anlaşılma olmasın lütfen.

  edit-2 tekrar görünür oldu hassasiyetten ötürü teşekkürler, yanlış anlaşılmaya mahal verdimse de özürler...
 • kabul edelim adamlar iyi yiyor. her sene dört-beş bakanlığın toplam bütçesi kadar para alıyorlar, üstüne de ek para istiyorlar.
 • bilmem kaç tane bakanlığın bütçesini sollayan kurumun vermiş olduğu yemek.

  afiyet olsun.
 • ortaokuldayken din kültürü hocamız israfın haram olduğu bir dinin varlığından bahsetmişti hala o dini arıyorum.

  (bkz: gerçek islam bu değil)
 • bazen kelimeler kifayetsiz kalır ya işte öyle bir haber.

  o yemekte harcanacak parayı şu süreçte işsiz kalmış 50 vatandaşa dağıtsanız, karnınız doymayacak mıydı? yazık gerçekten çok yazık.
 • adeta minik 1 vatikan gibiler ,diyanet müslümanların başına gelmiş en büyük bela olabilir tr de
 • rakıyı bari evde yapaydınız lan, marketten içki mi alınır bu dönemde.

  alkol olmadan böyle bir yemek parasını kafamda canlandıramadım.

  boğazınızda kalsın.
 • (bkz: yiyin efendiler yiyin)

  gerçek islam bu değildir kesin.
 • hesabı alkol dahil de canlandıramadım kafamda. hatta alkollüyken de deniycem, canlanacak mı bakalım!
213 entry daha