şükela:  tümü | bugün
  • diyanet işleri başkanlığı'nın 2019 bütçesi yüzde 34.36 artışla bütün tasarruf tedbirlerini alt üst edip 7.7 milyar liradan 10.5 milyar liraya çıkarıldı. başkanlığını ali erbaş'ın yaptığı diyanet işleri, bu devasa bütçesiyle ülkenin kritik istihbarat işlerini üstlenen milli istihbarat teşkilatı (mit) başkanlığı'nın bütçesini 5'e, yatırımcı bakanlıkların bütçesini de 4'e katladı. diyanet bütçesi olağanüstü artırılırken mit ile bilim ve teknoloji, ulaştırma ve altyapı, enerji bakanlıklarının bütçelerinde yüzde 56'ları aşan kesintiler yapıldı.

kaynaklar :
    https://www.sozcu.com.tr/…arati-5e-katladi-2678028/
    https://onedio.com/…bakanliklari-5-e-katladi-844020
  • geleceğe yatırım.
    gelecek, ahirette...
    atayizler hadi bunu açıklayın?
  • 5 bin nufusu olan uyduruk ilcelerin merkezlerinde 8-10 tane cami var. daha bak koyleri saymadim. 50 tane de koy olsa (cuma gunleri cemaat bulamazsin cuma gunu de alayi merkezde kilar namazi-kisaca cemaat bulamazsin) kafadan ayda 60×3000= 180 bin tl aylik giderin var. bu da yilda ortalama 2.1 milyon tl maliyet demek daha net ucret bu brutu varin siz hesaplayin.

cami olmasin demiyoruz ama 5 bin kisinin yasadigi mezraya 10 tane cami yapilmasi musrifliktir diyoruz ve bu islama aykiridir.
  • buraya çok şeyler yazılır da önce dinden çıkartır insanı sonra da kodese sokar
  • diyanet kurumsal anlamda bu ülkenin kamburu durumunda. yedikçe yiyorlar ve hiçbir şekilde ciddi denetim de söz konusu değil. yoksul halka, "kuru ekmeğe tamah edin" hutbeleri verenler israfın kurumsal temsilcisi halindeler.
  • (bkz: israf)
  • dünya nüfusunun %24.1'i müslüman, %0.2'si yahudi

en iyi araba markaları, giyim markaları, teknoloji markaları kimde ve kimler pazarı domine ediyor, müslümanlık neden bu alanların gerisinde diye sorulması gereken karar.

müslümanlık ezber üzerine ve sorgulamaya kapalı, öte yandan yahudiler sorgulayan bireyler yetiştiriyor.

gerçi başka bir açıdan bakıldığında biz de sorguluyoruz. "sistemi eleştirenleri"

"oku"

edit:imla
  • bir deist olarak hakkımı helal etmiyorum.
  • yeni bir din üretimi için, çalışmalara mı başlandı, diye kuşku uyandıran bütçedir.
  • yerli ve milli uçağı imamlar üreteceğinden doğru bir karar almışlar. geleceğiniz çok parlak gençler! açlık ve şükür ikilemi arasında gidip geleceksiniz hiç üzülmeyin.