• yeni türkiye'de normal olan olay. 7 bakanlıktan daha çok harcamış diyanet. içişleri, dışişleri, enerji ve tabii kaynaklar, kültür ve turizm, sanayi ve teknoloji, çevre ve şehircilik ile ticaret bakanlığı.
    bir ülke düşünün, açlıktan insanlar ölürken, diyanet'in yoksulluk fetvası ile millete açlığın sınama olduğunu söylüyor. ama aynı zamandan 7 bakanlıktan daha çok harcıyor.
    kaynak.

edit: tahmin ettiğim gibi pınar altuğ'un dansı kadar ilgi göremeyecek bir başlıktır. ne diyeyim ki artık.

edit 2: kaynağı beğenmeyenler olmuş, sabah yazdı da ben mi kaynak olarak koymadım.*

edit 3 : hâlâ personel maaşı diyen var, insan gerçekten hayret ediyor.
  • camiler bile açık değilken yapılan harcamadır.
  • artık kızmıyorum çünkü ileride birgün bu paraların aslında nerelere aktarıldığı ortaya çıkacak herkes rahat edecek.

ama eli boş götü yaş kaldıktan sonra bi fayda etmeyecektir.
  • korona için bütün vatandaşlar seferber edildi, şirketler milyonlarca lira bağış yaptı toplanabilen para 2 milyar tl. buradan hesap edilebilecek harcama.
  • bu gidişle çok daha fazlasını da harcayacaklar.
  • yeni kitap mı yazıyorsunuz? uzayda islam’ı mı yayıyorsunuz? ne yapıyorsunuz bu parayla olum?

cami falan demeyin bozarım. madem camilere para gidiyor bu imamlar neden sürekli kandil gecelerinde milletten yardım istiyor amk? doymadınız milleti domaltmaya!

edit: bir şey daha eklemek istiyorum. evimin yakınlarında bir cami var imamını tanıyorum. o da yardım topladı kalanı da kendi cebinden ekleyip caminin bazı ihtiyaçlarını karşıladı. yardımla kendi cebini dolduran yavşaklar dışında böyleleri de var. o yüzden inanın bu para camilere falan gitmiyor. çok başka yerlere gidiyor. camiye gideni çok az bir miktar. asıl gitmesi gereken yere de gitmiyor.
  • karıyla kızla yiyip bizi çağırmıyorsanız gerçekten alınırım.
  • sana, bana şükret diyen ama kendileri lüks içinde yaşama ses etmeyen, halkın parasını har vurup harman savuran diyanet mi bu?
    edit: salgından dolayı lüks iftar verilmemiş hali bu rakam, bir de lüks iftarlarları eklenseydi şu rakama kim bilir ne olurdu?
  • bu haberin görsel işitsel yazılı tüm iletişim organlarında bangır bangır yayınlanması gerekirken, sadece küçük bir azınlık bu haberi bilecek ve bir süre sonra da sineye çekilerek unutulacak. gerçekten çok üzücü
  • camileri de vatandaş yapıyor. sahi bu diyanet ne iş yapıyor?
289 entry daha
hesabın var mı? giriş yap