şükela:  tümü | bugün
  • elazığ'da yapılan harput külliyesinde ithal olması istenen ürünler dikkat çekicidir.
    hatta şartnameye eklenen madde ile 'ithal' olması yetmemiş ve içerisinde yerli parça bile kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir:
    --- spoiler ---
    “otomatik cam kayar kapılar; kullanılan mekanizma menşei olan ülkeden orijinal olarak ithal edilmeli, yerli üretim parçaya sahip olmamalıdır”
    --- spoiler ---
    ayrıca peyzaj için istenen tüm ağaçlar da ithal olacakmış, hey maşallah!
    kamu kurumlarındaki peyzaj vurgunlarından sadece birisidir.(-bu kadar para verdik nerede bu bitkiler?
    -diktik ama kurudu...)

kaynaklar:
    https://www.sozcu.com.tr/…rli-mal-istemedi-5847567/

https://www.cumhuriyet.com.tr/…lliyi-unuttu-1742353

ekstra ithal yerli ve milli diyanet'imize helâl olsun mu?

önemli bir rica üzerine debe editi:
    gelecek nesillerinin sağlığını düşünmeyen, çalışan anneleri bu salgın döneminde bir bilinmezliğe atarken böylesine aptalca paraları lükse harcayan anlayış hamileleri de tabii ki düşünmeyecek. (bkz: hamilelikte 24. haftaya kadar izin verilmemesi)
  • allah kabul etsin sevgili diyanet!

ha eder mi? etmez!

çünkü itibardan tasarruf adı altında milleti sikmek başka şey, insanları din ile kandırıp aptal yerine koymak başka şey, allah'a ibadet gene başka şeydir.
  • tam müslüman işi olan şartnamedir. latif'e telefon, mennan'a puro, şadi'ye çıplak karı, mithat'a viski, mümine ithal huş ağacı...

edit: yalnız, ihale şartnamesini yazan zevkli adammış. artık bu kafalardayım.
  • kendisi de yerli olmadığı için yerli mal istememiş. sonuçta onlar da savurgan arap bir kuruluş.
  • itibardan tasarruf olmaz sözünün vücut bulmuş halidir.

durumumuzu özetleyen tek bir söz var

(bkz: ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider sıçmaya)
  • 10 milyonluk işi 58,7 milyona yapıp aradaki cukka farkı ile birisini zengin edecektir.
  • ülkenin o kadar çok kamburu var ki diyanet de onlardan biri sadece.lafa gelince “israf etmeyin,şükredin,kul hakkı yemeyin”;icraata gelince tam tersi.
  • onlar benzer davranışlar yapanlar onlardandır diye bir ayet var. bilen bilir. dinciler doğum günü kutlaması yapana, yılbaşı kutlayan bu ayeti söyler.

bende araba, uçak gavur icadı değil mi? bunları neden kullanıyoruz diye sorardım. onlar da bu saydıkların başka, bizim söylediklerimiz başka derdi.

diyanetin şartnamesinde gördüğümüz üzere,ithal yani gavur icadı malzemeler şart koşulmuş( şartname de müslüman ülkeden ithal edilecek yazıyorsa bilmem okumadım) . ben yukarıda bahsettiğim arkadaşlara inanmıyordum, ne arabaya binerim ne uçağa hep gavur icadı çünkü. diyanetin şartnamesine istinaden, dinci arkadaşların haklı olduğunu fark ettim. gönül rahatlığıyla arabaya binebilirim. deveyle zor oluyor.

benim gibi koyu dincilerin, dine bakış açısını değiştiren şartname.