şükela:  tümü | bugün soru sor
  • trajikomik komik olay ile ilgili haber şöyledir: sputnik
    diyanet işleri başkanlığının kul hakkı, yalan, hırsızlık, adalet, toplumun mutluluğu/huzuru gibi pek çok konuyu bırakıp uğraştığı konudur. bu noktada sakın rakının adını savunduğumu düşünmeyin. ben adaleti savunuyorum. islamın bana emrettiği "adeletli olun" ibadetimi yapıyorum.
    şimdi diyanet mahkemeye gitti ve kazandı diyelim. ardından içki firması (içkinin haramlığı konusunda tartışma yok) diyanete "kardeşim ben ateistim/deistim ve sizin kitabınıza inanmıyorum. o kitapta içkinin haramlığı konusundaki ifadeler gerçek değil (haşa). ben ala adını değiştirdim, sen de o kitapta bulunan içkinin haramlığı ile ilgili ifadeleri çıkar. bunlar benim ekmeğime engel oluyor." dediğini varsayalım.
    şimdi ne olur.
    adalet terazisinin bir kefesinde adam ateistim diyor, diğer kefede de milyar insanın inancı var. zor iş.
    sonuç mu, diyanet hiç böyle toplara girmeyecek. güzel dinimizi mahkemelerde tartışmaya açmayacak. buradaki karşı argümanı varın siz tahmin edin... benim buradaki korkum inanmadığım argümanlar nedeniyle inancımın mahkeme köşelerinde tartışmaya açılması.
    not: yazı bazı arkadaşları rahatsız ederek küfretmelerine neden olursa da, onların kul hakkı yemelerine neden olmak ve günaha sokmak amacım değildir. adaletli olma ibadetini her müslümanın yapması gerektiğini düşünüyorum.