şükela:  tümü | bugün
  • http://www.diken.com.tr/…enin-yuzde-95i-bitti-bile/

şu linkte ayrıntılar vardır.al sana kardeşim islam.hani şu hem laik hem müslüman olurum diyen tipler var ya bu haber onlara gelsin özellikle.
  • bu din işi çok masraflı yav.
    birimiz allahla pazarlık yapsa da azıcık ucuzlatsa.
    allah baba da enflasyonla topyekün mücadeleye katılsa fena mı olur?
    yalnız dikkat edin, timur'un fillerine dönmesin bu iş*.
  • diyanet
    100 bin imam-müezzin
    20 bin kadrolu kur'an kursu öğretmeni
    20 bin geçici kur'an kursu öğreticisi
    3 bin vaiz
    1250 müftü
    toplam personel sayısı : 144 bin 250

*2017 sayılarıdır.
    *2018 sayılarını bulamadım büyük bir olasılıkla bu sayılar artmıştır.

kaynak

bu kadar çok çalışana para mı yeter?
  • milletin günahlarını parayla mı sildiriyorlar napıyorlar diye merak ettiğim durum.
  • miktarla falan alakası yok, direkt haram yemektedirler. hepsi, tüm çalışanları.

çünkü bütçesinin içinde benim de param var ve ben bu kurumdan bir hizmet almıyorum. dolayısıyla da haram etme hakkım var. mesela kara yolları bütçeden pay alıyor, çünkü yol yapıyor diyebilirsin. böyle böyle onlarca, yüzlerce örnek verebilirsin ama diyanetten ben bizzat hiçbir şekilde hizmet almıyorum ve değil o miktarda paraları, bir kuruşu dahi o kurumda çalışan istisnasız her bireye haram ediyorum. madem inanıyorlar, afiyetle yiyebilirler. gerçekten inanan bir adamın o kurumda çalışacağına da inanmıyorum hatta.
  • içki yok, kumar yok, karı kız yok. nereye harcıyorsunuz olum bu paraları.
  • (#83163763) din ayağına diyaneti kullanmıyorum diye zehir zemberek düşünceler saçmayı kendine hak bilen bu gibi fülarlı amipler, iş bizim elektrik faturasını ödemeyen mezopotamya eşeklerine hakkımızı haram etmeye gelince ne faşistliğimizi bırakıyor ne de ırkçılığımızı.

bu gibi dini sömüren şarlatanlar ile mezopotamya eşeklerinin ne mal olduğunu 100 yıl önce anlayıp ömrü boyunca mücadele eden gazi mareşal başbuğ mustafa kemal atatürk’ü ölüm yıldönümünde saygı ve özlemle anıyorum. bu itlerle senin kadar mücadele edemedik, muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu henüz bilemedik, affet paşam!