şükela:  tümü | bugün
  • diyanet: dolar günahtır.
    sonuç: pazartesiye dolar 2'nin altında.
  • dini imanı para olanlar için pek de önemli değildir.
    misal ben 100 usd a tapıyorum. sıfırlamak gibi bir niyetim hiç yok.
  • diyanet: dolar günahtır.
    sonuç: pazartesiye dolar 4'ün üzerinde.

bu çomarlar için para allah olmuş kandırmayın kendinizi. para canlarından daha kıymetli.

reisleri çağırdığında canlarını tankların önlerine atıyorlardı. şimdi reisleri dolar satın dediği ana kadar düşmekte olan dolar fırladı gitti.

bu durumdan başka sonuç çıkartabilir misiniz?
  • hiçbir zaman okunmayacak hutbedir.

diyanet: dolar günahtır.
    sonuç: pazartesiye camiler ahır olur
  • faiz haramdır islam'da, ama bak adamlar onu nasıl çözmüşler.

sen gelip benden 100 lira istiyorsun ben de sana 100 tl veriyorum ve yanında da 10 tl'ye kitap satıyorum. diyorum ki al sana 100 tl bir de bu kitabı al 10 tl. bir ay sonra ikisinin de borcunu ödersin. sen 1 ay sonra bana borcun olan 100 tl yi geri veriyorsun, 10 tl de kitabın parasını veriyorsun ve kitabı da bana hediye ediyorsun. hoop sana verdiğim 100 tl'yi 110 tl olarak geri aldım. teknik olarak ben faiz almadım, sen de faiz ödemedin. adamlar allah'ı aldatıyor, senin diyanetini mi takar ?

hadi diyelim oldu diyanet dedi ki dolar almayın, satmayın, önce yasakladı:

“müminler, mallarınızı aranızda batıl işlem karşılığında değil, rızaya dayalı bir ticaretle yiyin. kendinizi öldürmeyin; allah size karşı merhametlidir. kim bunu, sınırı aşarak ve yanlışa saparak yaparsa onu bir ateşe sokarız. bu, allah’a kolaydır.” (nisa süresi, 4/29-30)

müslüman diyecek ki ben batıl işlemle yemiyorum ki alıp satıyorum neresi batıl ? orada kastedilen kazandığınızı batıl ile yemeyin ki yemiyorum. valla doğru.

hadi kaldıralım öyle bir yasağı hep beraber:

peygamber efendimiz buyurmuşlar ki; altına altın, gümüşe gümüş, buğdaya buğday, arpaya arpa, hurmaya hurma ve tuza tuz misli misline, dengi dengine ve peşin olur. bu cinsler farklı olursa peşin olması şartıyla istediğiniz gibi satın. ( müslim, sahih )

müslüman diyecek ki, peşin diye hükmettiği için ben de dövizi peşin aldığım için caizdir. net hadis var, muhammed öyle buyurmuş ve kur'an ı açıklamış, ondan iyi mi bileceğiz ?

müslüman'ı fethe itenin ganimet olduğunu cihan-ı alem biliyor. ganimet olmayınca yeniçeri'nin allah'ın halifesi dedikleri adama nasıl ayaklandığını da biliyoruz. hani emire isyan küfürdü ? işin içine para girince sen istediğin kadar fetva ver, kurdan para kazansın adam onu öyle bir atlatır ki, kur'an'da " zinhar para takasından kazanılan para haramdır ! " diye açık açık bir ayet olsa adamlar, takas elden alıp vermekle olur, ben almıyorum ki ben bankaya talimat veriyorum, o da elektronik ortamda alıyor, haliyle kastedilen elden alımdır, caizdir der,çözer işi ve o ayetleri tanrı'nın eline verirler.

bu aklını kullanmayan sözde müslüman kesim, söz konusu para olduğunda öyle icatlar yapar ki o mesaiyi bilime harcasaydılar bugün mars'ta cuma namazı kılıyorlardı.