şükela:  tümü | bugün
  • müftülere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesi sonrası diyanet işleri yüksek kurulu başkanlığınca verilen fetva;

"bir kimse, yüzüne karşı “seni boşadım, benden boş ol” gibi boşamayı ifade eden sözleri şifahî olarak söylemek suretiyle, eşini boşayabileceği gibi, bu sözleri telefon, mektup, mesaj, internet ve faks yoluyla bildirerek de boşayabilir.

söz konusu iletişim vasıtalarıyla boşamak, sözlü olarak yüzyüze boşamak gibi geçerlidir. ancak, bu durumda kocanın, boşamış olduğunu inkar etmemesi gerekir. boşamanın yazılı olması halinde ise boşanan kimse, yazının veya mesajın eşinden geldiğinden emin olmalıdır. bu durumda boşama hükümleri, kadının mektubu okuduğu andan itibaren başlar.

fakat koca eşini daha önce gıyaben boşamış da bunu mektupla haber veriyorsa, boşamanın hükümleri kocanın boşadığı andan itibaren başlar (ibn kudâme, el-muğnî, x, 505 vd.; ibn âbidîn, reddü’l-muhtâr, ıv, 456 vd.)."kaynak

(bkz: ne yapalım kadınları öldürüyorsa)
  • (bkz: teknolojik fetva)
    uzayın derinliklerini keşfedemedik, olsun fetvada teknolojiyi yakaladık
    tıklayarak sevap kazanacağım uygulamayı bekliyorum, pusudayım
  • digitürk'ten sonra şimdi de bunlar.

- ada, ben boşanmak istiyorum, boş ol boş ol boş ol.
    - faks çekmen lazım.
  • islamın gerçekten kolaylık dini olduğunu gösteren fetva.
    bence whatsapp boşanma emojisi yapsın, onu yollayarak da boşanılabilsin.
  • toplu mesajla 4 eşten de aynı anda boşanılabilir. yemin ediyorum büyük kolaylık.

+efendim fax bulamıyoruz,mektupta yazamam yazım kötü ve çok sıkılıyorum,mesaj atsam olmaz mı,600 mezajım * var boşa gitmesin.
  • halı saha maçına gidemiyor musunuz?
    arkadaşınızla gece eğlenemiyor musunuz?
    seks hayatınız bitti mi?
    sürekli kavga mı var?

boşol boşol yaz, boşluk bırak, hatuna yolla. anında bekar kal.

diyanetten dev kampanya!

blah blah... reklamı da yapalım bari, sevaptır.
  • yine de siz emin olmak için kocanızın public key'ine karşı kontrol edin derim. diyanet de uyarmış, mesajın kocanızdan geldiğine emin olun diye.

tabi bu zahmetli bir iş, hazırladığım app bunu otomatize ederek hayatınızı kolaylaştıracak.

tabi ilk iki boş ol ücretsizken 3.cü boş ol in-app purchase şeklide. üstelik yanında nafaka hesaplaması da veriyoruz.
  • yeni bir sektör doğuracak fetvadır: en güzel boşanma mesajları, emojiler, capsler... sitemizden indirebilirsiniz.
  • flörtü resmileştirmek için yapılmıştır.
    ben de bundan sonra sevgililerime geçerli olsun diye üç kez ayrıldık diyeceğim.
  • kadın akıllık edip, nikah memuru üzerinden, resmi nikah kıydırdı ise, bu fetvanın hükmü yoktur.