şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • ben bir de diğer dinleri gezip geleyim belki daha uygun kampanyalar vardır.

edit: üstteki 2-3 entry silinmiş, başlık başa.
  • ilk seks için evli olmak şart değil fetvası da bekliyorum.*
  • (bkz: helal faiz)
  • müteahhitleri kurtarma paketi: fetva yöntemi
  • faizin haram olduğu dinin -sözde- destekçileri oldukları için seçim kazanan iktidar, beton ekonomisini ayakta tutmak için dinin kurallarını bile değiştirmiş.

nasıl zamanlarda yaşıyoruz... günü gelince en azılısı bile "ben hiç oy vermedim." diyecek. bu kadar ahlaki bozukluğun arınması imkansız zira.
  • kendine yontmak deyimini akla getirmiştir.
  • (bkz: islam'a beklenen güncellemenin gelmiş olması)
    (bkz: faiz yaması v0.1 beta)

tayyibin gerçek yüzünü gösteren fetvadır. diyanet kurumunun islam amaçlı değil, islam'ı yozlaştırma amaçlı olduğunun göstergesi olan fetvadır.

edit: haber eskiymiş de, hemen "güncelleme" diye sazan gibi atlıyormuşuz da.. sanki rte'nin dine güncelleme çağrısını babam yaptı. sonuçta akepe'nin diyaneti tarafından verilmiş bir fetvadır. fetvanın tarihi eski olunca pisliği giderilmiş mi oluyor? sen bu kafayla sıçtığın boku üç gün kurutup nasılsa eski artık temizdir diye yemeye de kalkışabilirsin.
  • çok tehlikeli fetvadır.

faiz yiyen adam günaha girer, hesabını allaha verebilirse (ki bakarada geçen ayetlere göre çok zor) verir.

bunu söylemek ise direkt şirke girer. kuranda faizin ilelebet cehennemlik bir ceza olduğu kadar net belirtilen başka bir ceza yok. alkol, domuz eti, zina vs. faiz ayetlerinin yanında hafif kalır. çünkü faiz, beraberinde toplum yoksullaşmasını getiren en büyük illettir.

bu bence islam'a göre değil ak parti dinine göre caiz. ona lafım yok.

edit:

ayet soranlar oluyor. bakara 275.

faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. bu, onların, “alışveriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. oysa allah, alışverişi helâl, faizi haram kılmıştır. bundan böyle kime rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. durumu da allah’a kalmıştır. (allah, onu affeder.) kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. orada ebedî kalacaklardır.

ayet çok net. kuran indiği tarihten önce faiz alanlar, allah tarafından affediliyor. fakat kuranda yasak edilmesine rağmen faiz yiyenler ebedi cennemde kalacaklar diyor. aynet net, elbet allahın rahmetinden sual olunmaz. biz hiç kimseye kesin cehennemliktir diyemeyiz.
  • diyanetin islamiyetle alakası olmadığını, iktidarın dininin bir kurumu olduğunu gösterir hadise..
  • (bkz: gerçek islam bu değil)

kur'an dini islam ' a göre faiz haramdır.

yok eğer inandığınız islam, alimlerin din, adamlarının islam'ı ise işlerine gelen herşey helaldir.

bakara suresi, 275. ayet: faiz (riba) yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka (bir tarzda) kalkmazlar. bu, onların: "alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. oysa allah, alış-verişi helal, faizi haram kılmıştır. kime rabbinden bir öğüt gelir de (faize) bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de allah'a aittir. kim (faize) geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır.
    bakara suresi, 276. ayet: allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. allah, günahkar kafirlerin hiçbirini sevmez.
    bakara suresi, 278. ayet: ey iman edenler, allah'tan sakının ve eğer inanmışsanız, faizden artakalanı bırakın.