şükela:  tümü | bugün
  • ateistlerin de vergilerinden faydalanmasıdır.

"böyle olmuyor, sadece camiye gelenlerden alınan vergiler kullanılıyor," diye bilgisi olan varsa bizi de aydınlatsın, aksi halde kafam almıyor bir türlü. yani bunun makul açıklaması nedir?
  • ateistlerden alınan vergiler sorun değil. asıl çelişki şans oyunlarından ve kerhanelerden alınan vergilerin de bir kısmının diyanete gitmesi.
  • haraçtır. haraç ise herhangi bir dinde haram, herhangi bir kanunda suç sayılmalıdır.
  • ateistlerin dini bayramlarda tatil yapması kadar normal bir durum.
  • mantık hatası barındırmayan, gayet de islam dinine uygun bir durumdur.

gayrimüslimlerin canı da, malı da, namusu da müslümanlara helal kılınmıştır.
  • tevbe suresi 29. ayet 'i okumuş olsaydınız bunun mantik hatasi degil hatta kuran'in emri ve gayet normal oldugunu bilirdiniz.

ha fuhuş, kumar, içki'den gelen vergilerin diyanete gitmesi derseniz o ayrı bak!!
  • "islam dinine uygun," diyenler olmuş, fakat devlet islam devleti değil ki islama göre hüküm uygulayalım.
    ben hiç bir kalıba uyduramıyorum şu vaziyeti. deve kuşu gibi bişey, ne deve ne de kuş.
  • şöyle bi bakıyorum da; geri zekalılar için bi meal var mı diye... hmm...

şu din olayında vergi sistemini "bağış" olarak yapsak var ya; 3 gün... bak 3 günde türkiye'de islam iflas etmezse bana da ezekielli 29:10 demesinler.

sistemi bi değişiricen aga. uuuf. keseceksin devletin vergilerinden diyanetin ödeneğini. diyeceksin ki "bundan kelli sadece sizler ayakta tutacaksınız türk diyanet vakfını" ... ikinci günün akşam serinliğinde bi haber kanalında bi spiker; "sevgili izleyiciler 'ödenek yetersizliğinden' 50.000 camiinin kapatılması ile ilgili olarak, açık kalacak olan camiilerdeki din adamlarımız artık 'dinin paraya ihtiyacı kalmamıştır. evet ne yazık ki insanların da dine ihtiyacı kalmamıştır.' diyerek sonumuzu hayra bağlamışlardır" gibisinden bi şey diyecektir.

zaten sokakta bundan sonra "the end is near" gibisinden yazılı kartonlarla evsizleri göreceğizdir. fakat bu olaylar bize yeni bi soluk kazandırır arkadaşlar; öyle demeyin. mesela artık manhattan yerine istanbul'a uzaylılar saldırmaya başlar. dünyanın sonu kandilli-bebek üzerinde gelmekteyken, mesela siz de side'de böyle sonunuzu beklemeye başlayabilirsiniz. *