şükela:  tümü | bugün
 • bekir bozdağ açıklaması. diyanet'in fetva verirken uygulayacağı kanun allahın kanunudur diyerek 9 yaşındaki kız çocuklarının evlenebileceği imasına adeta destek vermiş. beyefendi kendini arabistanda sandı. burası hukuk devletiydi siz gelene kadar. ki hala öyle, can çekişse de.

  kaldı ki diyanet kanun uygulayıcısı değildir.bu cümleyi kuran kişinin eskiden adalet bakanı olduğu aklıma geliyor ve utanıyorum.

  siz kabul etseniz de etmeseniz de çatlayıp patlasanız da sinirinizden kudursanız da türkiye laik demokratik sosyal hukuk devletidir ve "allah"ın değil halkın meclisinin yazdığı kanunlar uygulanır.

  bu arada diyanet fetvasını haber yapan sözcü gazetesi hakkında da soruşturma açılmış

  haber

  kaynak 2
 • allah’ın kanunlarını işlerine geldiği gibi kullanan, işlerine gelmeyen kısımların (hırsızlık, rüşvet, tecavüz ...vs) da adını dahi ağızlarına almayan bir başbakan yardımcısı beyanatı. türkiye cumhuriyeti başbakan yardımcısının o yaşta kızı olmadığını düşünüyorum, ama yeğenleri olabilir. madem öyle kendisine inandığı görüşler doğrultusunda kız yeğenlerini 9 yaşında evlendirmesini öneriyorum, işin ucu kendilerine dokunduğunda ortalığı nasıl ayağa kaldırdıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz.