şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul'un değişik semtlerinde hizmet veren (selamiçeşme, 1 levent, bakırköy) ve oldukça lezzetli ürünleri olan, saray burması orgazmik yiyecekler kategorisinde olan tatlıcı
 • ali muhittin hacibekir ya da şevket bey ve oğulları gibi bir tatlıcıdır bu da... klasik baklava, şöbiyet, burma gibi bir çok tatlının satıldığı tüm dükkanlarda ağız sulandıran bir iştah şöleni olduğu kadar, ortamdaki "yağ" miktarının fazlalığı mide bulandırabilir bazı hassas bünyelerde. insanların afiyetle baklavaları birer ikişer yuttuğuna akıl sır erdiremez, böyle parmaklarıyla falan. (bir bulumiğin günlüğü) fıstıklı, cevizli, oy oy oy... ha suböreği olsa yemez mi, hem de nasıl yer... bir de yaz aylarında dondurma yaparlar ki enfes, enfes... zaten hazır dondurmadansa pastane dondurmalarını tercih eder hep. mado da bir ara model elbette... hım. ya kan şekeri düştü ya aşeriyor, du bakalım hayırlısı.
 • kadayıf çeşitleri konusunda başarılı uygulamalar gerçekleştiren oluşum.
 • genel olarak her ürünü lezzetli ve kaliteli olsa da özel olarak sütlü nuriye'sinin daha bir üst kalitede olduğunu düşündüğüm sütlü nuriye'de güllüoğlu'nun lezzetini aşmış tatlıcı börekçi, dondurmacıdır.
 • dükkanlarındaki meşrubat dolabında daima ayran bulunduran ve burmanın yanına ayran istediğinizde "hay hay" diyecek kadar işin adabını bilen çalışanlara sahip tatlıcıdır
 • http://www.diyarburma.com.tr/ den en yakın şubeyi öğrenip telefonla sipariş te verilebilen, fıstıklı sarma ve bülbül yuvasında şeker oranını güllüoğluna ve diğer tatlıcılara göre daha iyi tutturduklarını düşündüğüm süper tatlıcı. ürünleri insanın içini yakmadığı için bir oturuşta çok miktarda tüketilebiliyor, kazaskerde ve altıntepe kızılayın sokağı başında şubeleri var.
 • sadece burması değil, baklavaları da insanı baya kendinden geçiriyor.
  güllüoğlu'nun bi kaç franchiseına -ne garip bi kelime oldu bu ekle birlikte- açık ara fark attığına yemin edebilirim.
  hatta yedikten sonra havada durdum, şahitlerim var.
 • kuru baklavası olağanüstü güzel olan yer. içindeki çılgın fıstık oranıyla,lezzetiyle güllüoğlu'ndan çok daha iyidir. tatlılarında nişasta bazlı şeker kullanmadığı için boğaz da yakmaz.
  yemelere doymuyoruz valla.
 • özellikle kare baklavası* istanbulda yiyebileceğiniz en iyi baklava olan underrated tatlıcı.
  ayrıca karaköy güllüoğlunda olduğu gibi zeytinyağlı baklava da satılır burda. şöbiyeti daha önce söylendiği gibi iyi değildir.

  bana göre istanbulda baklava yiyecekseniz şu sıralama takip edilmeli: diyar burma > çavuşoğlu > karaköy güllüoğlu > köşkeroğlu

  şöbiyet yiyecekseniz: köşkeroğlu > çavuşoğlu - diğerlerinden almayın

  havuç dilimi yiyecekseniz: çavuşoğlu - diğerlerinden almayın