şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakırspor maçlarına ev sahipliği yapan 13 bin kişilik stad.
  • herhalde bu statta sağlıklı maçlar seyredebilmek için güvenlik kameralarıyla sahaya yabancı cisim atanların tespit edilip oraya girmelerinin engellenmesi gerekiyor. aksi takdirde bireylerin sorumlu olmadığı, yanlışlıkların şehre ve yaşayanlarına mal edileceği meydan muharebelerine daha çok tanıklık edeceğiz.
  • yıkılması gerekendir.
  • atamızın adını taşıyan bu stadı yıkmak için önce bizi geçmeniz gerekir. sayın bakalım biz kaç kişiyiz.
  • adının içinde atatürk geçmesine rağmen bu statta istiklal marşı'nı ıslıklamak vardır.
  • 1926 yılında diyarbakırlılarca fahri hemşeri payesi verilen atatürk'ten ismini alan stad. espiri yaptım eki eki eki...

"diyarbakır belediye reisi nazım beyefendiye,
    "muhterem diyarbakır halkinin beni fahri hemşeri intihap etmek suretiyle hakkimda gösterdikleri kadirşinasliktan mütehassis oldum. muhterem hemşerilerime selam ve muhabbetlerimin iblağini rica ederim."
    5.4.1926 reisicumhur gazi mustafa kemal"
    (bkz: sarı paşa)
  • akp'nin surun içini "güvenlik" gerekçesiyle yıkıp yağmalayıp talan etmesinden sonra, surun dışındaki "yeni" diyarbekir'i de "rant" sevdasının kurbanı olan stadyum.

diyarbakırspor üzerinden "ince ayar" verilen "güvenlik" siyaseti ve sonrasında "yerel" olan "amedspor" ve deniz naki'ye ilişkin tüm gelişmeler ayrı bir kalem olarak hatırda tutulsa da, akp'nin kürt siyasetine düşmanlığı ve tapınma kertesindeki inşaat sevdasının eseri olarak yıkılmakta olan stadyum.

yerine konut ve avm yapılacak kompleks.