şükela:  tümü | bugün
  • diyarbakır büyükşehir belediyesi’ne ait barınakta en iyimser tahminle açlıktan 50 köpeğin birbirini parçalayak öldürmesi hatta yavrularına yenmesi durumu:

https://www.facebook.com/…84345?s=686292941&sfns=mo
  • diyarbakır barınağında görevli veterinerin uyguladığı vahşet ve katliamlarla ilgili haberin yer aldığı twet serisi:

https://twitter.com/…tatus/1161998601679187968?s=12

barınağa bağışlanan mama ve ilaç yardımlarını satarak gelir elde edip kendi özel kliniğinde kullandığı ve barınaktaki hayvanları sistemli olarak zehirli iğne ile katlettiği iddia ediliyor.
  • katmerli bir kötü aile çocuğunun sebep olduğu vahim olay. "bir insan daha ne kadar kötü olabilir?" diye okuyordum ancak bir noktadan sonra okumayı bıraktım. umarım sözlükte yeterli ilgiyi görecek ve gündemde yerini alacaktır.

(bkz: up)
  • kötülüğün sonu yok dedirten olay. çıta hep yükseliyor.
  • gayet normal olandır. barınaklara sığmayacak kadar üremelerine izin verirseniz birbirini de yer, seni beni de yer.
  • yüreğim dayanmayacağından bakmadan duruma dikkat çekilmesi adına (bkz: up)
  • bu topraklarda yasayan insanlarin boyle sersefil bir hayat yasamasinin, surekli problemlerle ugrasmasinin nedeni bunun gibi olaylardir. bir yaraticinin varligina inanmiyorum ama kozmik bir duzen var ve bu duzen icersinde bizim ulkenin insanlarinin iyi bir hayat yasamasinin mumkunati yok. kotuluk icimize islemis. konunun muhattaplari muhtemelen hapis cezasi bile almayacak.
  • bu tip mahlukat arttıkça şeytan bile şaşırıyordur, ben ne iş yapacağım kimi yoldan çıkaracağım diye
  • malesef 10 barınaktan, en az 8'inde olan olaydır. diyarbakır ifşa olmuş o kadar. hatta çoğu barınakta yavrular ve yetişkin köpekler aynı alanda tutuluyor. malesef yavrular yemek yiyemedikleri için ölüyorlar. bunun haricinde, köpekler ayrı kafeslerde olmadığı için sürekli kavga ediyor ve can kayıpları yaşanıyor.

belediyeler sırf yapmış olmak için barınak açıyorlar. görevli veteriner bile arada sırada uğruyor öylesine. çalışanlar, eger bulabilirlerse artık yemek topluyor, ve avluyu yıkıyorlar.

ülkenin geneli bu halde malesef. kontrol, denetim yok. sosyal medya bu eksikliği yerine getiriyor ama, harhangi bir yasal müeyyidesi olmadığı için, yapan yaptığı ile kalıyor.
  • bir insan ne kadar kötü olabilir? cevabı sanırım bulundu.