şükela:  tümü | bugün
  • yeni tanıştığım ve diyarbakırlı olduğumu söylediğimde türklerin ortak tepkisi. 30 yıllık hayatımda istisnasız her türkten bu tepkiyi gördüm. diyarbakıra daha önce gitmiş olanlar hemen başlar övmeye. şöyle güzel böyle güzel ama işte terör hede hödü derler. hiç gitmeyenler de aynı şekilde övüp hep gitmek istemişimdir cennet vatanımız goy goyu yapar. tüm bu tepkilerin altında yatan tek bir neden var. bak sen diyarbakırlısın, kürtsün belki pkklisin kim bilir. ama ben sana insanca yaklaşıyorum, ben foşik değilim çabalarıdır. anladık foşik değilsiniz ama lütfen yeter, bir kişi daha diyarbakır çok güzel hep gitmek istemişim derse iyi siktir git ben diyarbakırı sevmiyorum diyeceğim.

edit: başlık ve entry yeterince açıklayıcı. buna rağmen herkes götünden anlamış yazdıklarımı. vatan haini pkklıdan tut da kürtçü faşist bile olmuşum. behey dalyaraklar ben kürt bile değilim ne yarak kürek yok mağduriyetmiş yok efendim pkkliymiş diye zırvalıyorsun. sizin ben aklınıza tüküreyim. allahtan mesajlarım kapalı da bu sıçmıklarınızla birebir muhatap olmak zorunda kalmadım. başlık ve entryi götünden anlamak isteyen anlayabilir.
  • hayatımda en son kuracağım 5 cümleden biridir.
  • fort wayne
    atlanta
    orlando
    oklahoma
    krakow vs vs vs....
    bu liste sabaha kadar uzar gider...
    özet : üstteki yazarın dediği gibidir.
    " hayatımda en son kuracağım 5 cümleden biridir. "
  • bir kere gittim ve aşık oldum resmen şehre. insanları harika ve çok cana yakın tavsiye edilir.
  • ulan bundan bile mağduriyet yaratıyorsunuz ya. klasik kürt mağduriyeti
  • büyük bir köy. bir esprisi yok kadayıf ustalarının alayı bingöllü, ciğerde urfa'nın daha güzel. insanına gelince iyisi çok iyi kötüsü çok kötü. birçok ilimizde olduğu gibi.
  • dbsjsjdjdkdk bunu benim mardinli arkadaşa yapıyorlar ve tepkisi;

eee git o zaman
  • diyarbakır kesinlikle çok güzel. o daracık ara sokaklarında kaybolmak farklı kültürlerin iç içeliği ve gittiğimde kimsenin rahatsız edici bakışlarla insanı tahrik etmediği( kadınların genel olarak yaşadığı sorunsal) baş örtülü bir kadın ile şarap içip kitabını okuyan bir adamın aynı mekanda oturabildiği yemekleri kadar ortamının da beni etkilediği şehir. sene 2015 idi. kim bilir şimdi nasıldır oralar?
  • gecen ispartali biri ile tanıştım. ayni cümleyi onun için kurdum. hep gitmek istemişimdir ama gidemedim dedim.
    niyet okumaya çalışmak kabalıktır. diyarbakıra gelince diyarbakırın hepsi kürt değildir. kürtlerinde hepsi pkk li değildir.
    ırkçı insan kürt de olsa iticidir, türk de olsa iticidir. bu muhabbetleri birakip ilerlemek lazım. yil 2020. insanlar su anda kendi ürettikleri değerleri konusup tartisiyorlar. türk kürt muhabbeti son derece geri ve topluma birsey katmayan muhabbettir.
  • kötü niyetli insanlara dert olmuştur. diyarbakır'a gittim. tarihiyle, kültürüyle zengin, insanıyla güzel şehir. lakin siz o güzellikten pek pay alamamışsınız. gelmek istemiştir, imkanı ya da fırsatı olmamıştır (bu eleştirilemez). gelmek istemiştir, önyargılı davranmıştır (bu pek hoş değil tabi). gelmiştir, sevmiştir, diyarbakırlı olana da olmayana da diyarbakır övmüştür, bunun nesi yanlıştır? insanları bir şeyler ile itham ederken aslında aynı şeylerin kendinizde (de) bulunduğunu unutmayın. ya da bu olasılığı bir düşünün.
209 entry daha