• hayatımda en son kuracağım 5 cümleden biridir.
  • bir kere gittim ve aşık oldum resmen şehre. insanları harika ve çok cana yakın tavsiye edilir.
  • ulan bundan bile mağduriyet yaratıyorsunuz ya. klasik kürt mağduriyeti
  • büyük bir köy. bir esprisi yok kadayıf ustalarının alayı bingöllü, ciğerde urfa'nın daha güzel. insanına gelince iyisi çok iyi kötüsü çok kötü. birçok ilimizde olduğu gibi.
  • diyarbakır kesinlikle çok güzel. o daracık ara sokaklarında kaybolmak farklı kültürlerin iç içeliği ve gittiğimde kimsenin rahatsız edici bakışlarla insanı tahrik etmediği( kadınların genel olarak yaşadığı sorunsal) baş örtülü bir kadın ile şarap içip kitabını okuyan bir adamın aynı mekanda oturabildiği yemekleri kadar ortamının da beni etkilediği şehir. sene 2015 idi. kim bilir şimdi nasıldır oralar?
  • bunun sadece diyarbakırla kalmayıp tüm doğu illerini kapsayan versiyonu var bir de. aaa van mı hep merak ederim doğu insanı çok samimi diyorlar gölünüz de deniz gibiymiş diye başlayan asla bitmek bilmeyen üç beş fikrini başa sarıp duran ama arkamı döndüğümde kürtlere saatlerce sallayacak adamlar hiç görmedikleri doğu şehirleri için güzellemeler yaparlar. midemi bulandırmıyor değil bu tavırları
  • gerçekten gitmek isteyen kişiye ait söz olabilir.
    görüp arttırıyorum. en büyük hayallerimden biri diyarbakırda kendime yetecek kadar karpuz tarlası sahibi olmak. taptaze karpuzların olduğu bi bahçe, kelek çıkma ihtimali olsa bile umursamazsın. bir bıçak tüm bahçe için. cennet tasviri gibi değil mi?

(bkz: diyarbakır karpuzu)
  • "ay ben sizin oraları hep görmek istemişimdir" cümlesinin kardeşidir.
  • belki antarktikadan önce bir uğrarım. listeye yazdım.
  • aptalca yapılan sosyal deneyleri izleyip bu yanılgıya düşerler ama geçen sene geziye gelen turistin diyarbakırda bıçaklanarak öldürüldüğünü bilmezler.
    (bkz: 20 kasim 2019 güney koreli turistin öldürülmesi)
hesabın var mı? giriş yap