şükela:  tümü | bugün
 • diyarbakırın vilayet semtinde bulunur.
 • oyuncularının 4 nisan 2012 akşamı bingöl'e misafir olduğu tiyatro. sergiledikleri bugün git yarın gel isimli oyun biz tiyatrosuz kalmışlara ilaç gibi geldi. çıkışta ekipten bir kişiyle yaptığımız tiyatroların özelleştirilmesi konusundaki kısa konuşma ise moralimizi çok bozdu. anladığımız kadarıyla tartışma televizyonlardaki laf dalaşlarını çoktan aşmış, özelleştirme konusunda ciddi adımlar atılmış. görüştüğümüz oyuncu gerçekten çok üzgündü ve "bizi çok yanlış tanıyorlar/tanıtıyorlar" diyordu. onlar için dua etmemizi istedi. keşke duamız yeterli olsa da yazık olmasa şu devlet tiyatrosu oyuncularına. özel şirketlere muhtaç edilmeseler, böyle keyif ala ala oyunlarını oynamaya devam etseler..
 • bugün samsun'da uçlar'ı inanılmaz bir ustalıkla sergileyip; 120 dk boyunca bir an bile dikkatlerin dağılmasına izin vermeden tecavüz, taciz,hukuk ve toplum üzerine sorular oluşturmayı başardılar. keşke oyuncularıyla tanışma fırsatı bulabilseydim. teşekkürler diyarbakır devlet tiyatrosu!
 • izmir'de turnede süleyman ve öbürsüler oyunlarını izleme fırsatı bulduğumuz ve herkes izmir'e yerleşmek isterken bize diyarbakır'a yerleşme isteği veren, harika bir ekibe sahip kamu kuruluşu. özellikle ercan kılıçarslan, sevi demirçivi ve diyar gönülalçak'ı düzenli izleme olanağına sahip olan diyarbakırlılar pek şanslılar!

  umarız kendilerini izmir devlet tiyatrosu ekibi de izlemiştir... her emeğe saygımız sonsuz ama hani işini böylesine aşk ile, böylesine özen ile yapanları da görünce insan bi yutkunuyor haliyle.
 • bugün tiyatro ile ilgili bir başka başlık görünce aklıma geldi. 2015 ya da 2016 yılında (tam hatırlayamıyorum) sahneye koyduğu üç oyunu da izleme şansı bulmuştum. tiyatroya ait hatırladığım en güzel anılarımın çoğu bu dönemde bu ekibin oynadığı oyunlara ait olacak sanırım.
 • 2018 yılında orhan asena sahnesinde mem ile zin, parkta güzel bir gün ve entrikalı dolap komedyası oyunlarını izledim. güzeldir, tavsiye edilir.
 • bu sene 16 oyun çıkacağı söyleniyor, rekor olabilir.
 • muhtesem oyuncu kadrosu gercekten çok iyiler.zamanın nasıl geçtiğini anlamadan bi kurtlar sofrası isimli tiyatro yapıtı daha bitti.oynayan emeği gecen sanatçıların,yüreklerine sağlık. her tiyatro eserinde bizi farkli alemlere sürüklüyorlar.diyarbakır da bulundugum surec icerisinde hep mutlu,farklı hislerde,apayrı derin dusunceler de buldum kendimi.diyarbakir devlet tiyatrosu kadrosuna sonsuz tesekkurler.ıyi ki varsınız,güneşiniz solmasın...
 • sergiledikleri 'karar' oyununda avukat rolündeki furkan dikici çok iyi oynamıştır. sanık rolündeki şamil kankul de fena değildi. ikisi de rolü gerçekten yaşadı. geri kalan kimseyi dinleyemedim. oyunculukları bana yapay geldi. ayrıca konuşma ve tartışma odaklı bir oyunda neden böyle ses tonuna sahip oyuncular seçilir ki. özellikle savcının konuşmalarına hiç odaklanamadım. bir ara kazada ölenlerden birinin eşi sanık kürsüsünde acitasyon yaptı ki felaketti. acitasyon diyorum çünkü duygusu geçmedi. birden duygusal müziğe geçiş falan kurgusu da berbattı. allah aşkına birden öyle bir müzik koymak kimin aklına geldi.