şükela:  tümü | bugün
 • şimdi sakince elindeki mikroskobu yere bırak. hayatında mikroskop kullandın mı, ayarlayıp bir virüse bakabilecek kapasiten var mı ondan da şüpheliyim:)

  100 yıl önce göremiyordun ama virüs vardı, şimdi de göremiyorsun ama ahiret ve kuran ile vaadedilen herşey var. uygun ekipman sana allah(cc) tarafından verildiğinde göreceksin. müftünün kastettiği bu kadar.

  ayrıca o müftünün karşısına çıksan bırak vurmayı iki kelime edebilir misin bilemedim.

  ateistler cuma hutbelerine müslümanlardan daha meraklı. ahahahhaha
 • müftünün ne demek istediğini atayizlere anlatmaya çalışırken müftü gibi iddiasının tersini kanıtlayan cahillerin savunduğu yorumdur.
  antik çağlar referans alınır ise ilk ateistlerden biriolan demokritos hareketin doğasını düşünürken her şeyin en küçük bölünemez birimlerden meydana gelmesi gerektiğini ve filozofların ters düşündüğünü(tümdengelim yöntemi) iddia etmiş atom iddiasını, dolayısıyla ilk atom modelini ortaya atmıştır. (yani gözle görülemeyen virüslerin varlığından hareketle tanrı kanıtlanamaz zira teistler bu gibi iddiaların tersinde ısrar edenlerdir mikrop ve virüse inanmayan, lanete, cinlere ve büyüye de inananlardır. bu noktada hastalıklar açısından geçmişte bakteri ve virüslere karşı cinleri ve büyüyü, bugün ise hala doğa güçleri açısından temel parçacıklara karşı tanrının varlığını iddia edenlerdir)

  zaman ilerleyip bilim ilerledikçe mistik filozofların kudretli güçler, cinler periler hayaletler gibi iddialarının aksine virüsler ve demokritos un atomları bile kanıtlanmış, çağlar ilerledikçe de tanrının olduğunun delilleri değil bu iddianın ve buna bağlı hurafelerin manasızlığı giderek ortaya çıkmıştır.
  geçmiştekinin aksine bugün dünyada milyonlarca hatta milyara varabilir sayıda ateist bulunur, din ve etkisi giderek zayıflamakta sadece en ucuz siyasi polemikler için bir araç olmaktadır.
  zamane dindarları da aynı durumdadır hala kıyamet beklerler, hala doğayı anlamazlar ve giderek dinden uzaklaşan topluma bakar, dualarla beddualar eder bilime ve gerçeklere direnir, hurafelerinde ısrar etmeyi en büyük erdem sanırlar.

  not: inananlar mesaj atmasın dar çerçeveden düşünüyor, karşı argüman üretemediklerinde de küfür ve beddua etmeye, sözde allah ı yandaşları farz edip onun adı ile tehditlere başlıyor, bir de üstüne inançlarındaki büyük bir tabu olan şirk e bulaşıyorlar.
 • fantastik beyinsizler nelerdir nerekerde bulunurlar
 • içtiğim her yudum alkolden dolayı ödediğim vergiler sana haram olsun dedirtmiştir.
 • devlet için çalışanların hepsine iq ve genel kültür testi şart. haram zıkkım olsun benden aldığınız vergi.

  cahillik suç olmadığı sürece düzelmez bu ülke.
 • diyarbakir il muftulugune popular science aboneligi alayim dergi gitsin her ay diye dusundum ama bu geri kafalilar ustune cay koyarlar, okumazlar diye vazgectim.

  memleketin ne kadar tehlikeli bir zumrenin elinde oldugunu gosteren vahim olaydir.

  hayatta en hakiki mursit ilimdir
 • liselerde doğa bilimleri dersleri yerine zorunlu din dersi koymak yetmezmiş gibi her yere imam hatip açarsan 2020 yılında devletin görevlisinin yapacağı zırcahil yorumdur.
 • bunun maaşını kesin.
  gene kültürü olmayan
  dünyayı anlamayan bu adamın
  peşinde namaz kılınmaz.
  bir sürü genç insan işsiz bu adam memuriyet işgal etmesin.
 • terör ve virüsü def edecek gücümüz var ama...