şükela:  tümü | bugün
 • bu başlık @benim icin buyuk insanlik icin kucuk nickli çaylak arkadaşın isteği ve bilgilendirmesi üzerine açılmıştır.

  olay kısaca şu: bir avukatın ailesi muhtarlık seçimlerinde bir adaya destek olmadıkları için silahlı saldırıya uğruyor ve saldırganlar avukat arkadaşın babasını ve ablasını öldürüyor.

  çaylak arkadaşın mesajını aynen kopyalıyorum: ben çaylağım. diyarbakır da bir avukatın babası ve ablası vahşice öldürüldü. bu olayın gündem olması katillerin yakalanması için başlık açamanızı insanlık adına rica edicem. ben çaylağım başlık açamıyorum. hamile kadın ve babası canice öldürüldü. ağır silahlarla. kadın hamileydi ve 3 çocuğu var. haber linki https://www.hurriyet.com.tr/…a-kanli-infaz-41471045
  avukatın twitter adresi: https://mobile.twitter.com/vahitozkahraman

  bende olayın olduğu yerdeki köye yakındım silah seslerini duydum.insanlık adına yayılmasını istiyorum.

  aile bireylerini kaybeden avukat vahit özkahraman kardeşimizin konuyla alakalı ayrıntılı birkaç tweetini de kopyalıyorum:

  -diyarbakır’ın çermik ilçesinde hamile ve 3 çocuk annesi ablam suriye özkahraman ve babam selahattin özkahraman çalışmaya gittikleri bahçelerinde vahşice vurularak öldürüldü neden mi? bir önceki muhtarlık seçiminde katilleri desteklemediğimiz hatta hiç oy kullanmadığımız için.

  -babam annem ve ablam 17 mart günü bahçelerine çalışmaya gidiyorlar. muhtarlık seçiminden dolayı husumetli olduğumuz ama barışın sağlandığı akrabalar onları orada buluyor ve önce babamı daha sonra ablamı öldürüyorlar. annemi de öldürdüklerini düşünerek toplamda 6 kişi kaçıyorlar.

  -babam ve ablamın katiller hala dışarda elini kolunu sallaya sallaya geziyor hatta göz altına alınan iki şahıs tekrar serbest bırakılıyor. lütfen adaletin yerini bulması için destek olun arkadaşlar.

  avukat arkadaşın twitter adresini tekrar bırakayım: https://mobile.twitter.com/vahitozkahraman
 • uplayalim gündem olması gerekiyor.
  1
 • sünni makbul kürt kabile-aşiret-aile şımarıklığı ve cehaleti ile bu tür olaylar 'normal' sayılır.

  bakin karadenizliler(53-61 lobisi) de benzer pozisyonlardalar, sadece cehaletleri farklı olup, dolayısıyla gereksiz intikam-overkill vahşetleri olmuyor... başka türlü çözülüyor ganimet paylaşımları ve diğer hukuksuzluklar.
 • diyarbakır olmasıyla şaşırtmamıştır. muhtarlık seçimi yüzünden adam öldürmek ortadoğu geleneğinin gerek kültürel gerek antropolojik gerek genetik olarak yaşandığı güneydoğudan başka yerde olamaz.
 • emre uymayanın yaşama hakkının elinden alındığı diyarbakır'da sıradan bir olay. aşiret düzeninde yaşamanın sonuçları...
 • son edit: sosyal medyada baskı işe yaradı ! serbest bırakılan ve gizli bir şekilde devam eden soruşturmada yakalanmayan (saklanan) 3 katil yakalandı. emeği geçen tüm duyarlı insanlara yazarlara aile adına teşekkür ediyorum. ailenin acısı bir nebze azalmış oldu.

  twitter duyurusu

  edit: başlığın gündemde kalması birilerini harekete geçiriyor. ulusal medyadan aile ile röportaj için iletişime geçenler oldu. ama katillerin yakalanması için sesimizi yetkililere duyurmamız gerek. illa adalet aramak için sosyal medyaya mı başvurulması lazım !

  bir hayatın değeri bu kadar ucuz olmamalı. ülkede insanlığın ve yargının geldiği boyutu göstermesi bakımından ibret verici bir olay. dün başlığı açılmış ama ilgi görmemiş maalesef.

  yakın bir arkadaşımın arkadaşının babası ve ablası burada katliama uğrayanlar. bu aile muhtarlık seçimlerinde iki tarafa da oy vermiyor. seçimden bir ay sonra kaybeden taraf gece yarısı bu arkadaşımızı darpediyor. kaybeden taraf tarafından ölümle tehtit edilince mersin'e taşınıyorlar. ama kurtulamıyorlar. çermik'e sadece tarlalarını sürmeye gelip geri dönecekler iken babayı ve kızını bahçede katlediliyorlar. annesini de vurup öldü zannetip bırakıp kaciyorlar. ölen ablamızın ardında 3 yetim kalıyor. daha acısı ablamız öldürüldüğünde hamile. daha sonra saldırganlardan biri yakalanıyor ama serbest bırakılıyor. soruşturma gizli olduğu için de hiç birşey yapamıyorlar. katiller geçmişten beri ailecek bu işlerle uğraştıkları için kolaylıkla yandaş da bulabiliyorlar. geride kalanlar mağdur ne yapacaklarını bilmiyorlar.

  geride kalanlar twitter'dan seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

  ilgili tweet

  haber
 • ülkede adaletin artık sosyal medyada aranması çok üzücü ama insanlar çaresiz bu mecralara sığınır oldu.
 • aşiret halinde yaşayan aptallara demokrasi getirirsen olacağı bu işte. bu salaklar ne adaletten anlar ne hak ve özgürlükten. padişah olup başlarına çöksen ses çıkartmazlar ama seçim kaybedince insan öldürüyorlar işte amip sürüsü.

  umarım adalet yerini bulur.

  mesaj üzerine gelen düzeltme: yazdıklarımın bölgede yaşayanların, cinayet işleyenlerin, türklükleriyle kürtlükleriyle falan alakası yok. eşkıyalık yapan, hadleri olmadan silahla yargı dağıtan, aşiret kurup ortalığı kana bulayan herkesedir sözüm. ister türk, ister kürt, ister rus ister bilmem ne olsun.
 • adaletin tecelli etmesi için sürekli gündemde kalması gerekiyor.
  allah kimseye bu durumları yaşatmasın.
  maalesef adaleti sosyal mecralarda arar olduk...
 • cahil insanlara hiçbir şey ogretemezsiniz.cehalet tedavi edilmesi gereken en zor hastalıklardan birisidir.