şükela:  tümü | bugün
169 entry daha
  • adaletin tez zamanda tecelli etmesini dilediğim olay.
  • benim her gün aynı yerde nefes aldığım, aynı yemeği paylaştığım, aynı şeye güldüğümüz ya da üzüldüğüm arkadaşımın, kardeşim dediğim insanın ailesiydi bu cinayete kurban gidenler.

biz yatılıyız, evimizden uzak okuyoruz ama hep beraberiz, kardeşiz. her şeyimizden haberimiz olur normalde ama virüs yüzünden herkes evine dönmüştü. bu olay 17 mart günü yaşandı ama bizim ancak 5 gün sonra haberimiz oldu. kardeşim dediğim insan nasıl desin ki "ailem öldürüldü" diye. kim böyle bir cümleyi söyleyebilir ki, dili varmaz bunu demeye. tesadüfen birimiz bu haberi okuyor sonra da bize söylüyor. biz de çekinerek sorduk, maalesef cevabı verdi. kim birine böyle bir acıyı yaşatabilir ki? hangi insan? ve sebebi oy. lan muhtarlık seçiminde bir oy. ve bu yüzden birini öldürebilme hakkını kendinde nasıl görebiliyor?
    bu olayı ona yaşatanların, hamile bir kadını ve bir aile babasını öldürenlerin ortalıkta olmasını aklım almıyor. cezalarını katbekat almaları için lütfen paylaşın. okulumuzun mezunlar derneği olayın takipçisi ama yetmez bile. lütfen duyulabilmesi için yapabileceğiniz her şeyi yapın.
  • kötülük bu dereceye mi ulaştı? kan davalarında bile kadınları hedef almazlardı.

tüm aileyi kaybetmek ne demek?

çok üzüldüm, tetiği çekenlerin, çektirenlerin en kısa sürede yakalanıp yargılanması gerekli.
  • halkın faşizm koşullarını iliklerine kadar hissettiği bir coğrafyada böyle katliamların sorumlularının ceza alacağına dair bir umut yoktur. "adalet, emekçi halkı mülksüzleştirenlerin mülkünü korumak için vardır" yargısı, şimdi her zamankinden daha kuvvetlidir.

öldürülenlerden biri hamile bir kadın. faşist düzen için sivil, kadın, hamile yoktur. bunu yaşayarak görmekteyiz. katilleri yargılamayanlar, yasaları uygulamayanlar birgün bunun hesabını verecektir.
  • ölümün meselesi olmaz ancak bu kadar saçma da bi sebep olamaz.. sebep:

muhtarlık seçimlerinde bana oy vermedin.. muhtar.. bak muhtar. lan bakın muhtar.

sonuç: 3 cinayet.
  • olay tümü ile aydınlatılmalı ve faillerin tamamı (iştirak eden ve azmettirenler) en ağır müeyyide ile cezalandırılmalıdır. konu sürekli gündemde kalmalıdır.
  • muz cumhuriyetinde daha nelere şaşıracağız dediğimiz bir başka gün. düşün bak düşün avukat adam adaleti twitter üzerinden "ultra yetkili" mercileri etiketleyerek aramaya çalışıyor.

yeni türkiyenin eskisinden çok da farklı olmaması...

up.
  • böyle bi olayın başıma geldiğini düşününce bile çıldırıyorum, normal şartlarda adaletin yerini bulacağına inanmasam da en azından olayın duyulmasını sağlayabiliriz
  • insan hayatı iki oya değer mi lan şerefsizler... inşallah hapisten çıkamazsınız. adalet yerini bulsun, gündemde kalsın.
  • katiller malum partiye destek oluyorlardir. o yüzden it iti ısırmamıştır.
33 entry daha