• gaziantep müzesi görevlisi arkeolog merve kaçmış, izinli
    iken memleketi diyarbakır'daki evlerinin 8. katından atlayarak intihar etti. (13.01.2020) ölmeden önce kaleme aldığı mektupta kendisine uygulanan mobbingden söz ettiği belirtiliyor. genç arkadaşımızın bu kararı almasında payı olan herkes mümkün olan en kısa sürede yargılansın. kederli ailesine başsağlığı diliyorum.
    ölümü ve mobbing iddialarının yer aldığı haber siteleri;

link 1

link2

abisinin açıklama yaptığı haber sitesi;
    https://ozgurmanset.net/…si-istenince-intihar-etti/
  • atiye dizisi kadar gündem olmayacaktır.

mobbing de cinayettir. önce yaşama sevincini öldürürsün, ondan sonra zaten bedenen de bu kararı alman pek uzun sürmez.

"müze müdiresinin kayıp tarihi eserleri üstüne zimmetlemek istemesi" ne demek allah aşkına?
    neyse, göbeklitepe, göbeklitepe diye reklam yapmaya devam.
  • gündem olması gereken vaka.
  • mobbing konusunda daha ciddi yaptırımların gerçekleştirilmesi lazım, çok üzücü.
    allah rahmet etsin.
  • mobbing, asla yetki verilmemesi gereken kompleksli insanların işidir... çaresi de çok sıkı dayaktır... şaka yapmıyorum, bir kez çok ağır dayak yedikten sonra bunu bir daha hiç kimseye yapmıyorlar...
  • neden gündemi işgal etmediğini anlamadığım üzücü olaydır.
  • memur-sen üyesi olan merve'nin mobinge maruz kalması ile ilgili memur-sen'e şikayette bulunmasına rağmen hem de müdüre hakkında birden fazla mobbing şikayeti bulunmasına rağmen hiçbir işlem yapmaması, üyelerini korumaktan aciz olması, 3 maymunu oynaması asıl büyük skandaldır. üstelik konu ile alakalı hiçbir açıklamada bulunmuyorlar.

bir sendika üyesini koruyamıyorsa ne işe yarar?
  • son derece üzücü bir olay. ancak intiharın sadece iş kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
    insan canım mı işim mi diye tercih etmek zorunda kalsa canını seçer.
    istifasını da basar, kapıyı çarpıp çıkar.

edit:
    konuya ilişkin ekteki habere ulaştım. müzede kayıp olan tarihi eserleri intihar eden arkeologun üzerine zimnetlemeye çalışmışlar. kabul etmeyince sistemli baskı yapmaya başlamışlar. sonrasında psikolojik sorunlar oluşmaya başlamış ve bu vahim olay yaşanmış.

kaynak:
    https://www.haberler.com/…-iddiasi-12820864-haberi/
  • gündemde göremiyor oluşumuz ve bir gencimizin hayatına kıyması. gereken yerde dur diyemiyoruz. bunu bize öğretmiyor ailelerimiz.
  • allah rahmet eylesin . sorumluları umarım yargılanır diyeceğim de hep unutuyorum yargı sistemimizin olmadığını .
hesabın var mı? giriş yap