şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • --- spoiler ---

merve'nin mektubunda yer aldığı belirtilen iddiaya göre; müzede çalışan ve 6-7 ay önce başka bir kuruma gönderilen bir memura zimmetli yaklaşık 150-200 adet tarihi eser ortada yok. merve, bu eserlerin kendisine zimmetlenlemek istendiğini ve bunun için baskı yapıldığı iddia ediyor

--- spoiler ---

devletin bütün kurumlarının içini boşalttınız fetöcüleri çıkardınız kendi adamlarınızı koydunuz ne değişti onlarda aynısını yapardı kendilerinden olmayanlara baskı mobbing birsürü zorbalık uygularlardı.müzenin başına liyakatla geçen biri olsaydı bunlar olur muydu ne desem boş olan genç kızımıza ve ailesine oldu.
  • ülkenin çivisi çıktığının başka bir göstergesidir , bunu bu kadına reva görenler muhtemelen şimdi oturmuş nerden ne kadar kazanırız hesabı yapıyordur . yazık vallahi yazık allah rahmet eylesin .
  • ülke baştan aşağı hırsız çakal dolu olan böyle suçsuz insanlara oluyor .
  • zimmeti teslim edecek personelin de kaybolan eserlerden haberi olduğunu sanmıyorum. birileri çalacak birileri zimmet devri yapacak. bir sonraki gelen ben de eksik teslim almıştım birşey olmaz denilecek; en sonunda risk alınıp ezildi, kırıldı, düştü, pişti diye büyük boy tutanak tutularak en başında çalan kişinin kılına bile zarar getirilmeden görev tamamlanmış olacak.
  • en çok ailesi için zor olan durumdur.allah ailesine sabırlar versin.
  • (bkz: liyakat) yokluğunun sonucudur.
  • arkeolog olmuşsun, şansın yaver gitmiş bir müzede iş bulabilmişsin. tam kendini eğitimini aldığı işi yapabilen şanslı kişilerden biri addedecek iken tepeden inme biri kendi götünü kurtarmak için bir takım suçları üstüne yıkmak istiyor.
    ömrünün başında, mesleğinin ilk yıllarında “tarihi eser kaçakçısı“ damgası yeme korkusuyla psikolojin alt üst oluyor.

çok şey söylenir de artık tükendim. allah bin kere belanızı versin.
  • daha 2 ay önce mobbinge uğrayıp intihar eden saadet öğretmen vardı hatırladınız mı? bakan o sıralarda önlük tasarlıyordu, çıkıp 2 cümle bile kurmaya tenezzül etmemişti. soruşturma açıldı falan herkes işinde gücünde devam.

bu olayda da çok farklı olmayacaktır. hatta bu haysiyet yoksunu insanlar o kadar ileri gider ki tarihi eserleri kaçırdığı ortaya çıktığı için intihar etti bile derler kendilerini aklamak için.
  • bazı kamu kurumlarında uyuyan kadrolu sorumsuz memurlar yüzünden bu sözleşmeli belasını çıkardılar. sözleşmeli memur statüsünün çıktığı tarihten bu yana, mobbing’e maruz kalıp hayatına son veren sözleşmelilerin sayısı inanılmaz arttı. hele milli eğitimdeki sözleşmeli öğretmenlerden bahsetmiyorum bile.
5 entry daha