şükela:  tümü | bugün
 • peşin kabul ettirmeceler tatlı su tilkiliği silsilesi içersinde “la hayvan oğlu hayvanlar, sizi bir dizginleyeyim de laf etmeyin yazdıklarıma” ortodoksluğu altmetinleri dizilerek, arından ve önünden artık her yerde her şekilde dile pelesenk edilmesinden kusmaklığımın geldiği bar köşesi sosyalizmine meze edilen “özgürlük” gibi bir kelimeyle süslenmiş, akabinde de can dündar referanslarıyla ilan edilmiş konserdir. kimdir şıvan perver (aaaa, hani -w filan?)

  hamış: “aaaa bir edip cansever şiiridir.”

  evet, kimdir şıvan perver, iyi bir ses. peki, sadece bunda mıdır iş ve oluş? saf bir ırkçı olduğunu bilmeyen var mıdır bu adamın? yoktur. onlarca parçasında “türkler bize soykırım yaptı”, “türk ordusu bize şöyle bizi öldürdü”, “farisiler bizi böyle çöllere sürdü”, “x bizi bilmem ne etti”, “haydi gerillalar öldürmeye” gibi şeyleri kimse neden duymazlıktan gelir eyâ?

  hamış: “eyâ, anadolu’da acaba anlamında kullanılır. kökeni farsçadır.”

  nedir efendim? şıvan perver zaten türkiye’de legal ya da illegal seçkinler (kim ki bunlar?) ile barışık değildir şıvan perver ve bu yüzden mütevellid kendisi diyarbakır halkı tarafından akciğerleriyle birlikte kucaklanacaktır. zira kendisi devlete uzak bir kişidir, zaten diyarbakır da böyle insanların yeridir filan; sonra efendim kendisinin diyarbakır’da vereceği konser mevcut olan otoriteyi bile etkileyebilecek bir zihin kurgusudur.

  hamış: söylemsel diye bir kelime, türkçe’de henüz rastlayamadığımız şeydir. http://www.tdk.gov.tr/…34bed947cde&kelime=söylemsel

  ya hu allah’ın her günü türkiye’ye, türk miletine,

  hamış: “millet ile etnik kökeni ayırt edemeyen nesil var ise, ona aşina değiliz. millet; hâzâ ki homojen bir yapı değildir. bunu en iyi biz biliriz.

  hepimizin bir şekilde oluşturduğu türk milletine ve sonra da sırasıyla farisilere, araplara ve kendilerine destek vermeyen her türlü millete ve etnik gruba lanet yağdıran şarkılar vs türküler söyleyen şıvan perver, sanki “dünyanın en büyük hümanisti ya da filozofu” gibi bir şekilde mütemadiyen ısıtılarak gündeme getiriliyor bunun nedeni başkadır abiler;

  hamış: “şiirimiz karadır abiler”

  iyi ses sahibi olmak adam olmak ölçütü değildir, olmamıştır da. sanatını insanları öldürmeye davet üzerine kuran birisi bana hiç cazip gelmemiştir. bu açıdan ozan arif ile şıvan perver arasında söylem açısından hiçbir fark yoktur. nick cave and the bad seeds ve incesaz’ı bu yüzden tercih ederim. hâsılı; her yerde bana kin kusan bir kişinin (bakın adam demedik) benimle hiç işi olmaz.

  hamış: “gelme bush !”

  tefrika: şıvan perver’in roj u heyv albümü nerededir diğer albümleri nerede? roj u heyv fıstık gibi kürtçe ezgiler barındırır ama diğer albümleri demagojiden ve saldırıdan hiçbir zaman ödün vermemiştir. ya hu bir adam gece gündüz saldırmaktan, kandan, öldürmekten, bir milletin tamamına kin kusmaktan vazgeçmeyecek ve buna tepki vermek “ayyy ne iğrenç, faşizm bu” olacak ya da “zaten bunlar ulusalcı şekerim” denilecek.

  bir bakınız vereyim de içiniz rahat etsin: (bkz: manavcı)

  ***

  kötülemi$iz canlar, peki. şöyle ki gelmesin arkadaşım. bir milletin tamamına gece gündüz kin kusan bir varlığın gelmesini istemiyorum ve varlığından da tiksinmiyorum, oldu şimdi evet. hem bize sövecek ve hem de kötüleyeceğiz canlar yazımızı, e olmadı ama.