şükela:  tümü | bugün
  • gün içerisinde tükettiğim yiyecek ve içecekleri yazmaya başladığım defterdir efendim. sağlığına dikkat etmeyi eğlenceli hale getirme çabalarımdır hep bunlar.
  • deftere gün içerisinde yediklerinizi yazabileceğiniz gibi, bunları farklı uygulamalarda da tutabilirsiniz. bu tür bir uygulama kullanmanın faydası, sizin için kalori hesabını otomatik yapıyor olmasıdır. myfitnesspal ile başlayabilirsiniz.

ayrıca (bkz: yemek günlüğü)
  • kesinlikle sizi daha fazla motive edecek bir uygulama. günün sonunda ne yediğinize bakacağınızı bildiğiniz için sizi daha az yemeye teşvik eder, porsiyonlarınızı küçültürsünüz. ayrıca insanın kendinden utanması diye bir şey var ve burada çok işe yarıyor.
  • diyetisyene gittim, kan tahlilleri,vücut analizi.. ve dün itibariyle başladım bu sabah da devam. boy 1.80, ağırlık 88,3 kg hedef 78 kg .
    sabah 8:00 (kahvaltı)
    2 dilim tam buğday ekmeği,
    3 adet zeytin,
    3 kaşık lor,
    yarım domates, 1 adet sivri biber ( bunlara sınırsız demiş ama sabah sabah ne kadar yiyebilirsin ki.)
    1 çay bardağı şekersiz çay.
    10:30 ara öğün;
    1 porsiyon meyve (12 kiraz, küçük bir elma, 3 kayısı, küçük bir muz vs, seç beğen al.)
    2-3 tane ceviz.
    1 fincan yeşil çay veya beyaz çay
    öğlen 12:00 (öğle yemeği)
    devam edecek..
  • bır sekerlı turk kahvesı 44 kalorıyken, sekersız turk kahvesı 1 kalorıymıs.
    -kahvenızı nasıl alırsınız*
    -sekerlı.
    ıhıhıhıh.

uc haftadır rejımdeyım. bıraz zayıfladım. uc kg kadar.
    gunde ıkı tane sekerlı turk kahvesı ıcıyorum. 88 kalorı yapar.
    gunde uc tane sutlu nescafe ıcıyorum. onun da kalorısı 77 ımıs. 231 kalorı yapar.
    gunde 319 kalorı sırf kahveden alıyorum.
    haftada 1 kg vermek ıcın gunluk 1200 kalorıyle yasamak gerekıyormus.
    881 kalorı yıyecege kalıyor.
    sabahları ıkı haslanmıs yumurta ya da bır tane muz yıyorum.
    yuz ellı kalorı ıkı haslanmıs yumurta.
    731 kalorı ogle ve aksam yemegıne kalıyor.
    aksamları balık ya da haslanmıs tavuk yıyorum. ıkı yuz ellı kalorı. yanında yogurt ve salatalık domates yıyorum. ellı kalorı. uc yuz kalorı totalde aksam yemegı.
    ogle yemegıne 431 kalorı kalıyor.

ogle yemegınde ne yesem* ıhıhıhıh.

kılo vermek yedıklerını sayınca basıt bı seymıs.
    saymayınca zor oluyor.
    hıcbı sey yemıyorum sanıyorsun ama ufak ufak tırtıklıyarak bı suru sey yemıs oluyorsun.

ben gunde bır lıtre dıyet kola ıcıyorum.
    bunu da kaldırmam lazım.
    bı de turk kahvesını sekersız ıcmeye baslamam.
    bu hafta sekersız turk kahvesıne gececegım.
    kolayı da gunde bır adet kutu kola zeroya gecırmeye calısıcam.