şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tavsiyeler ise yarasa bu kadar sisman insan olmazdi dunyada.hep diyet hep diyet artik biktim insanlari dolu fakat yine de kilolular.birkac ince tavsiye ; rejim boyunca zola nin kitaplarini okusunlar, her ne yeniliyorsa onunla beraber asla ekmek yemesinler, terleme esofmani denilen seyi giyip gunde 1 saat kossunlar. en sagliklisi haftada 1 kilo vermek..diyor doktorlar
  • ne kadar çok hareket o kadar çok kalori yakma o kadar çok zayıflama. üşenmeyin hareket edin, yürüyün, merdiven çıkın, koşun, dans edin, sevişin..
    tabi bir de yağı, özellikle katı yağları azaltmanız hatta tamamen kesmeniz gerekiyor.
  • kıçınızı sıkın ve bastırılamayan açlığınız dişlerini gösterdiğinde kendinize şunu sorun: "bunu da beceremiyosam ben ne boka yararım?"
  • (bkz: yapma)
  • en sağlıklı ve kalıcı zayıflama yöntemi , günde 3 ana, 3 ara öğün yemeniz. ana öğünlerde sebze ağırlıklı, ara öğünlerde ise meyve yemeniz. tabi abartmadan makul ölçülerde .
  • (bkz: chitosan)
  • herşeyi boşverin. yaşasın yemek yemek. *
  • neden zayıflamak istediğinizi açıkça kendinize söyleyin.nasıl karaciğeriniz pankreasınız başkaları için çalışmıyorsa beyniniz de başkaları için çalışmayı reddeder çünkü.eğer karşı cinse güzel gözüküceğim amaçlı zayıflamaya girişirseniz bir süre sonra ee bana ne diyerek kendinizi atıştırırken bulabilirsiniz.çünkü beyniniz bu düşünceyi kaale almaz.canım tatlı istiyor diye sinyal verir size.öncelikle bunu sadece kendiniz için yapma fikrine alıştırın kendinizi beyninizi ve tüm vücudunuzu.zayıflamak istiyorum çünkü kendime güvenimi kaybettim,zayıflamak istiyorum çünkü aynada kendimi gördüğümde gülümseyebilmek istiyorum gibi komutları beyin ciddiye alır iradenizi güçlendirir ve amacınıza ulaşmanızı sağlar.başkaları için değil,erkek arkadaşınız zayıflamanızı istiyor diye değil kendiniz için yapmalısınız.ancak o zaman tüm hücrelerinizce zayıflama fikri benimsenir.deneyin göreceksiniz.
  • eski bir anoreksik öğüdü canınız bir şey çok çektiği anda ve eliniz ona gider gibi olduğunda "ilkokulda/lisede sizinle dalga geçen tüm insanları teker teker hatırlayın", der.