şükela:  tümü | bugün
  • ilk 3 gün hayati önem taşır sabredin. çok acıktığınızda yazın bikiniyle denize girdiğinizi ve fit bir vucüda sahip olduğunuzu düşünün.
  • diyetisyeninize bile uyup bozmayın bir defadan bir şey olmaz demeyin.
  • kafalarınız abajur gibi görünecek kadar zayıflamayın ve doğmak, büyümek, kilo almak; normal bunlar unutmayın.
  • yağ protein ağırlıklı beslen...işlenmiş gıda en az...karbonhidrat sadece sebzeden...
  • - diyet yapmayın. beslenme alışkanlığınızı değiştirin.
    - şekerden aldığınız kalori ile yağdan aldığınız kalori aynı şey değildir.
    - that sugar film adlı belgeseli izleyin.
    - magazin sayfalarından sağlık öğrenilemez. profesyonellere danışın.
  • siz bir uzmana danışarak diyet yapmaya başlamışken, üstelik sporla tam bir disipline girip kilo vermeye çalışırken, etrafınızdaki herkes çakma bir diyetisyene dönüşecek, gazetelerin pazar eklerinde okuduğu bilgilerle, kilo veren arkadaşlarından duydukları bilgilerle, hatta duymayıp kendi mantıklarına göre uydurup güvendikleri bilgilerle size kafa tutacaklar. hep onların bildiği doğru, sizin yaptığınız sağlıksız, demode ve saçma olacak onların gözünde.

kendi boy kilo oranlarına bakmadan, sizin 1 ayda verdiğiniz kiloyu 2 günlük grip olunca bile verdiklerini, 1 hafta tatlıyı kesseler bile birkaç kilo vereceklerini söylerek sizin üstünüzden kendi egolarını tatmin edecekler. onların verdiği kilonun yağdan değil sudan olacağını siz diyet yapıp araştırdığınız için bileceksiniz ama anlatmak isteseniz bile nafile, boşuna kendinizi yormayın.

siz en iyisi aldırmayın, kafalarına tokmakla vurma ihtimaliniz yoksa, duymazlıktan gelin.
  • yaklaşık 1 haftadır diyetteyim. karbonhidrat ve şekeri tamamen hayatımdan çıkardım. enerjim düşük ve algıda sorun yaşıyorum. bir yerde hata mı yapıyorum yoksa beynim mi ölüyor emin değilim. yorumlarınıza açığım sayın yazarlar.