şükela:  tümü | bugün
  • genlerin beslenme üzerine etkisine yoğunlaşmış bilimsel birikimi yaşına oranla bir hayli üst düzeyde olan diyetisyen.

hastalarına özellikle popüler olan chia tohumu gibi ürünleri vermeyip, herkesin kolayca bulup uygulayabileceği diyet listeleri verir.

verdiği diyetler çabuk sonuca ulaştırır, kas kaybı minimum, yağ kaybı maksimumdur. fazla kilolarından muzdariplere tavsiyedir, doğru seçimdir.

edit: işbu entry reklam amaçlı değil, sağlıkçı ve hastası olan biri tarafından memnuniyet sebebiyle yazılmıştır.
  • bence diyetisyenler önce tıp eğitimi falan almalı.. böyle abuk subuk diyet listelerinin sonu gelmeyecek. kendisini tanımam etmem ama diyetisyenlere bir araba parası bayılmış ve hiç bir sonuç alamayıp, kendi oturup araştırıp sonuçlar elde eden biri olarak söylüyorum ki: spor yapın, ağırlıkta çalışın ama cardio yu ihmal etmeyin, yüksek proteinli ve sebze ağırlıklı beslenin. evet l-carnitine kullanabilirsin. hı hı kas yıkımını önlemek için bcaa ve glutamin de olur. veya whey toz kullanabilirsin. hani şu televizyonlarda kanser ediyor ağızına sıçıyor insanın dediklerinden. 8 senedir whey kullanıyorum yararından başka birşey görmedim. neyse konu saptı. diyetisyenler gereksizdir.