şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günde üç litre su iç.. sabahları bir kibrit kutusu kadar peynir... (güm..yumruk)
 • az az ama sık sık ye
 • ekmeksiz diyet olmaz.

  insan der ki; "diyetine mutlaka 'şu kadar miktar' kaliteli karbonhidrat ekle." zorla ekmek yedirmek nedir?

  illa un beyinli mi olalım?
 • sizi bu şekilde düşünmeye iten meslektaşlarım adına ben özür diliyorum. kendi egoları ve kalıplaşmış ezber bilgileriyle çoğu zaman halk dilinden uzak, populerizmin kölesi olmuş bir yapıda hizmet vermeye çalışıyorlar ne yazik ki. hele devlete dayanıp da hastaları sallamayan grup ayrı bir dünya...
 • kibrit kutusu kadar beyaz peynir, grissini, 2 dilim kepekli ekmek gibi 5000 yıl öncesinden kalma karbonhidrat ağırlıklı öğünleri içeren, devlet hastanesinde fotokopisi çekilmekten üstü çisil çisil toner olmuş diyet listeleri bunlara örnektir.

  tüp mideliyim, ameliyat olduğum hastanenin diyetisyeni öğüne çorbayla başlamam gerektiğini söylemişti. halbuki bizde 30 dakika katı-sıvı kuralı vardır. ayrıca çorba içtikten sonra da yemek yemek pek mümkün değildir. kaldı ki eğer çorba ne bileyim tavuk suyu, et suyu, kelle-paça, işkembe falan değilse yüksek oranda karbonhidrattır ve onun yerine su içmek daha mantıklı bir harekettir bizim için.

  bana verdiği diyet listesinde de sabahları bir dilim ekmek, kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, istediğim kadar domates salatalık falan vardı, allah affetsin. tüp mideliyi falan da geçtim tamamen şu devirde böyle diyet yazan diyetisyen kaldıysa diğer meslektaşlarının birleşip kendisini linç etmesi lazım.
 • probiyotik yogurtlar..
  iceriginden haberdar olmadiklarini dusunuyorum cunku bir adetinde 23 gr seker var ve bunu verdikleri insanlar yiyip sicamayanlar..

  bilemiyorum altan
 • (bkz: ara öğün çok önemli)
  yahu gardaşım, bu ara öğünü o kadar çok yüceltiyolar ki işi gücü bırakıp ara öğünü nasıl etsem, ara öğün vakti geldi mi acaba, ara öğünü kaçırırsam ben ne yaparım, nerelere giderim? diyerek psikolojik bi bunalım yaşıyorum. ara öğün yemezsem, b.ku yedim kesin başıma bi iş gelecek diye ödüm kopuyor :(