şükela:  tümü | bugün
  • diynamic music'in brezilya ve amsterdam'dan sonra bu yıl istanbul'da düzenleyeceği etkinlik.
  • 1 ağustos 2015'te suma beach'te gerçekleştirilecek festival. gelen isimler arasında solomun, adriatique, stimming, kollektiv turmstrasse ve thyladomid var. biletler ve plaja giriş şu an 140 gayme görünüyor, sonra daha da artar mı bilemem.
  • bu saat itibari ile 3000 kişinin solomunun gece 3te sahne almasini bekledigi festival. sosisli guzel, bar hizli.
  • pos makinelerinin zaman zaman çalışmadığı, biranın ve suyun bittiği ama biraya 20 tl fiyat çeken festival olmuştur. 20 tl nedir ulan? arkadaşına ''gel lan 2 bira içelim bendensin'' demenin bedeli 40 tl.

daha komiği; fişleri verenle servis yapan adam yanyana duruyorlar. 2 tane su fişi alıyorum, yanındaki adama 2 su verir misin diyorum, su bitti diyor. lan bana niye fişini satıyorsun o zaman?

bokunu çıkardın artık suma.
  • gördüğüm en kötü organizasyonlardan olabilir. mekanın yeri ve rahatlığı hariç insanı çeken hiç bir noktası yoktu. su bitti, su bitmesi nedir arkadaş? organizasyon sıkıntıları, güvenlik görevlilerinin saçma tavırları, yetersiz ve kirli tuvaletler bunların hepsi bu ülkede "festival" kelimesinin barındırdığı özellikler zaten. o yüzden pek şaşırmadım.

benim asıl şaşırdığım sabah 7-8 gibi otoparkta son ses gülşen çalan arkadaşlar, gece asiti yapıştırıp "ya ben aslında türkçe pop seviyorum" aydınlanması mı yaşadınız da grup halinde bunlara düştünüz?

edit: söylemeyi unuttum, arkadaşımın telefonunu bulup benim aramamdan geri dönen arkadaşa tekrar teşekkür ederim. o kafayla doğru düzgün teşekkür etmeyi atlamış olabilirim. umarım araba anahtarını bulmuşsundur.
  • solomun beynimizi yaktı resmen. barla ilgili de herhangi bir problem yaşamadım. gecenin başında aldığım 2 tane su yetti. sabaha karşı düşmeye başlayınca bira almaya gittiğimde de para vermeden 4 bira içtim. müzikler de kitle de gayet iyiydi.
  • hayatımdaki en kötü organizasyondu. içki içme fırsatım bile olmadı. fiyatlar zaten müthiş pahalıydı akabinde içki alma şansınız bile olmuyor. binlerce kişiye tek pos makinesi kullanıyorlar, vodka istediğinizi söylüyorsunuz fişi alıp bara gidiyorsunuz ancak barda vodka yok, bardak yok gibi bahaneler oluyor.
    kötü bir organizasyondu.

suma zaten malum çok güzel bir yer ve sabaha karşı solomun'u dinlemek harika. adam tek başına bu iğrenç festivali kurtardı.
  • 2016 yılında yapılacak olanı ohal nedeniyle iptal edilmiştir.

kenarda dursun.
  • geliyorlar....

(bkz: solomun)
    (bkz: adriatique)
    (bkz: kollektiv turmstrasse)
    (bkz: hosh)
    (bkz: magdalena)
    (bkz: johannes brecht)
    (bkz: karmon)
    (bkz: undercatt)
    (bkz: lehar)
    (bkz: musumeci)
    (bkz: andy bros)
    (bkz: magit cacoon)
  • solomun'a koyim, gidip yakında rihanna'ya remix yaparsa şaşırmam.
    ama kollektiv turmstrasse'yi getirmesi. (kalp) paha biçilemez.

oradayız efenim.