şükela:  tümü | bugün
  • durun hemen panik yapmayın sadece bir öngörüdür bu yani bana göre dizel araba kullanan kaliteden biraz yoksundur. her şeyin basit olanına kaçar, ufakcıdır tam performans ister ama ucuz olsun ister. cevreye duyarsızdır. oysa benzinli araç kullanan öyle mi? kalitesini belli eder, para onun icin sorun değildir tam performans ister. asfalt ağlasın ister. aracının 0-100 kaçta kalkacağını çok iyi bilir. otobanda arabasına güvenir. demem o ki benzinli araç kullanın kullandırtın efem. dizelde neymiş iyyyy.
  • bunun bir de tüplü versiyonları var..evlerden ırak.
  • performansın, kalitenin sadece yakıtın tipi ile olduğunu zanneden cahil yazar beyanıdır.
    1.2 benzinli arabasını 1.6 hacimli torku yüksek bir dizel tokatladığında muhtemelen direksiyonu ısıracaktır.
    yakıtı benzin diye hepsini en az 300hp sanan andaval.
  • dizelde değil o dizel de olacak, iyy sensin hem

tanım: biraz şey değiliz çok şeyiz biz.
  • türkiye’deki yolları düşünüyorum da biraz hız yapmaya gör araba asfaltı değil asfalt arabayı ağlatıyor. o yüzden çok da şey etmemek lazım bence.
  • bir kadın olarak biraz ney oluyorum merak ettim
  • her şeyin basitine kaçar diyen arkadaş ne anlatıyor dizel motorlar benzinli motorlara göre daha kompleks bir yapıya sahiptir.
  • arabasıyla çok fazla kilometre yapmıyorsa ve dizeli tasarruf için tercih ettiyse çok parlak olmaması şeklinde değiştirilebilir. aracı alırken eklenen fiyat farkı, bakım masraflarının daha yüksek olması ve motorin fiyatlarının da benzini yakalaması faktörleri bir araya gelince yıllık 20.000 kilometrenin altında yol yapan birinin dizel araç kullanıp tasarruf ettiğini zannetmesi gerçekten de biraz şey... doğaya verdiği zarara zaten girmiyorum bile.
  • kıro, cimri, bencil, kendini akıllı zanneden gerizekalı mi demek istedin evet öyleyiz belki. arabanın arkasına yazdırırım o bilindik sözü "kıroyum ama para bende"