şükela:  tümü | bugün
  • uyku kesintilerilerinin işe yaramayarak ruyaya kalinan yerden devam etme durumudur. bazan da peşpeşe geceler pembe dizi misali öncekinin devamı niteliğinde görülür. genellikle kabustur bu durumu yaşatanlar, tatlı düşler kısa sürer
  • aylar sonra başa bir özet atıp kaldığı yerden devam ederek son bulur.
  • kurulan saatin* 5 dakikada bir ertelenmesi sonucu oluşan durum*. uyandığınızda ruya ilk başladığı halden çok farklı yerlere gitmiş oyuncu değişikliği yuzunden senaryosu değişmiş dizeye donmustur. 13 bolum tamamlandığında sezon tamamlanmış olup 65 dakika geç kalkmanız sonucu işsiz kalmış artık ruyalarınız seyredebildiğiniz gunduz kuşağı kadın programları sayesinde kabusa donusmustur.
  • bu tür rüyalarda önce bir dış ses gelir ve previously on ile başlayan bir cümle söyler.
  • (bkz: amak-ı hayal)
  • 4 bölüm üst üste lost izledikten sonra jackle birlikte adadakileri kurtarma planları kurduktan sonra michael scofieldla birlikte sonadan kaçışla son bulan rüyalar zinciri.
  • bir tek bende olduğunu sandığım hadiseydi.
    valla içim rahatladı. bende mi bozukluk var diyordum ki başlığı yakaladım. büyüksün be sözlük. psikolojik danışmansın. cansın.

lakin;

her zaman güzel de olmuyor maalesef. benim senaryolu rüyalarımdan bir tanesi var ki ızdırap oldu bana. iki ayda bir kaldığı yerden devam eden , yeni oyuncular ve mekanlarla zenginleşen her bölümünün bitişini takiben o gün uykuya paydos ettiren bir tür. kimse yaşasın istemem açıkçası.

ama zihin de böyle enteresan oyunları seviyor işte...

napayım kaderimse çekerim...
  • çok ilginç bir durum. arama yapınca google, lucid dreaming ile ilgili arama yapmayı öneriyor. benim beklentim imdb'de gelecek sezonlar hakkında bilgi bulmaktı.
  • ara sıra başıma gelen şey. mesela su içmek için uyanıp tekrar yattığımda o rüyanın devamını gördüğüm olur. değişik bir durum.