şükela:  tümü | bugün
 • abd'de türkiye'de olduğundan çok daha fazladır. bölüm başına milyon dolarlarla ifade edilebilir.
 • oyuncunun kaşesine göredir. başta düşüktür, oynadıkça, reytingi yüksek projelere dahil oldukça, talebi arttıkça bölüm başı kaşesi yükselir. bi nevi maaş bordrosu gibi olup ekstrem bir durum çıkmadıkça aynı ağırlıktaki rol için bir önceki dizisinden aldığından daha düşük bir miktarın teklif edilemeyeceği umulur.
  bir oyuncu ilk dizisine bölüm başı 1000'le başlayıp sonraki sezonda 2000'e çıkabilir, popülaritesi birden artarsa 5000 de ister.

  bir de oyuncuya kaşesi sorulmaz, ayıptır. çoğu zaman aynı dizide eşit ağırlıkta rol oynayan oyuncuların aldıkları ücretler epey farklı olabilir. içten içe ulan bu ne kadar alıyodur diye düşündükleri tahmin edilir.

  son olarak bazı yapımcılar vardır ki ödemeyi geciktirir, dünya kadar alacak birikir, dizi biter, şirket tabela indirir mahkemelik olunur. ooo çok kral iş demeden önce televizyon sektörünün güven vermeyen, stresli, kumar gibi bir iş kolu olduğunu hesaba katmak gerekir.
 • la olm bütün mankenler bu dizilerde oynayabiliyorsa pek yetenek gerekmiyor bu olay için. adamların çoğu yataktaki rus kızı gibi mal gibi durarak parayı götürüyor. biz fakirlerede izlemek düşüyor.

  ben üste 100 tl veriririm oynamak için.
  maksat dizide oynamadı demesinler.
 • sektöre yakın birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki hemen hemen hiçbirisinin hak edecek bir şey yapmadan kazandıkları paradır.
 • çok paradır çoook
 • türkiye'den bahsediyorsak, bir dizinin bir bölümünün çekimi 2 günde bitmez. (bildiğim kadarıyla) başrolse 4-5 günü bulur, ki o da en az; en az bak.

  illa bir kıyaslama yapılacaksa da gidip de bankadaki servis görevlisiyle kıyaslamak da apayrı bir yanlış. aynı setlerde çalışan ışık görevlilerine bir bakın mesela, ya da kamera arkasında olan herhangi bir çalışana. adamların aldığı parayla yaptığı işi bir oranlayın, asıl haksızlığı da o zaman göreceksiniz. (bu da bir diğer konu)
 • haram zıkkım olsundur. oyunculuk okuyup da sikko paralara minik rollerde takılan adamlarınki değil tabi ki. hangilerinin kazandığı paralar olduğunu gayet iyi anladınız siz.
 • o oyuncuların kazandığı paraya bakmadan önce bir geç aynaya düşün.ulan benden oyuncu olur mu bende o yetenek var mı diye.eğer var diyorsan neden bunca sene taşağını kaşıyarak yattın o zaman sende oyuncu olsaydın ? kim seni engelledi ? bayılıyorum ya böyle başlıklara.biri geliyor doktorların kazandığı para diye başlık açıyor.ulan herif götü çıkarak öss'ye çalışıp üstüne 10 sene nefes almadan çalışarak uzman doktor olmuş herhalde alacak.geliyo biride dizi oyuncularının kazandığı para diye açıyor.adamın yeteneği var demekki yada yakışıklı var demekki onu tv'ye çıkaracak bir olayı.kolay olsa herkez olmazmıydı ? sende olsaydın ya o zaman ? niye hala yatıp ekşiye giriyorsun ? yattığınız yerden anca değişik meslek gruplarının aldığı paraya bakıp ağlayın.
 • "cem yılmaz'ın dediği gibi toplumca matematikten anlamiyoruz ama başkasının kazandığı parayı hesaplamaya bayılıyoruz" diye aklıma getiren olay.
 • kıvanç tatlıtuğ haftalık $80 000