1. bülent arıncın enfes sözlerine eklenen yeni açıklaması. bi de diyor ki "eğer toplumdan bir talep gelirse düzenleme yapabiliriz.

ulan bu toplumun ne mal olduğu zaten belli (bkz: #30575372), bu adamın toplumdan kastının da ne olduğu belli. isteseniz yaparsınız zaten, böyle yavaştan yavaştan ortam hazırlamaya gerek yok. çıkarın yasayı, televizyon yayınlarında alkolü yasaklayın, siz de kurtulun, bizde. millet oralarda izleyip sonra her içen fatmagüle tecavüz ediyor sanıyor.
  2. dizilerle kalmıyor ki bu iş irade meselesi. oldu olacak yasaklasınlar ülkede içkiyi. olacak şey de bu gibi görünüyor. herkesin kendi tercihi içer ya da içmez. dizilere özenen kişiler de gidip ha deyince alamaz zaten çoğu aile korkusundan cesaret edemez. ha ben içki içiyor muyum içmiyorum ama içene de saygı gösterilmeli.
  3. "meclis de insanı küfüre ve kavgaya özendiriyor. onu ne yapacağız o zaman?" diye sormayı gerektiren açıklama. siz önce kendinizi düzeltin de, halkın ahlakını sonra korursunuz.
  4. zaten bu nedenle zamaninda aleni icki tuketimi televizyonda yasaklanmisti. sonradan bir baktim gene dizilerde kafayi bulmaya baslamis millet.

sanirim bazi kitlelere sov yapip guvenlerini kazanmayi seviyorlar, sonra sessiz sedasiz diger kesimin de icini rahatlatiyorlar. ve bu hareketlerini loop`a almislar, ne de olsa cabuk unutuyoruz, sikinti yok.
  5. doğru bir önermedir. mesela benim behzat ç. izleyince acaip içesim geliyor, hatta çoğu zaman kendimi tutamayıp koşup tekel bayii'nden kapıyorum bir ufak, hayatın "pause" tuşuna bastırıyorum doğru bir davranış olup olmadığını hiç hesaplamadan. peki bu diziler değiştirilmeli midir yada yayından kaldırılmalı mıdır? benim içmemin topluma ekonomik olarak nasıl bir eksisi artısı olur? işin o noktası apayrı bir tartışma konusudur ve cevap kişiden kişiye göre değişir. ben saygı duyar, ikinci dubleyi koyarım güzel kardejim.
  6. istiyorlar ki insanlar bir fanus içinde yaşasın, neyin iyi kötü olduğunu biz biliyoruz ve siz de bizim kurallarımıza uyacaksınız. yakında kendi internetlerini kurarlarsa da şaşmayın. saçma bir beyanat.
  7. herşeyden tahrik olup, etkilenenlerin yeni beyanatı. meğer herşeye özenip tahrik olamaya ne meraklı bir halkımız varmış amk. azizim böyle şey görmedim yani bunlara göre türk halkı devlet bahçel'nin püskevit hikayesinde geçen karakterlerden farksız.

--- spoiler ---
    evinizde çocuklar, televizyonun karşısına geçmiş oturuyorlar. karşınızda dizilere çıkan cansu ve berkecanların ellerinde likörler, fiskiler birbirlerine ikram ediyorlar birbirlerini yiyorlar fiki fiki yapıp şakalaşıyorlar. o çocuk aklından geçiriyor; benim de bir likörüm olsa benim de bir fiskim olsa benim de fiki fiki yapacak bir cılbırım olsa diyor. anne bana niye almıyorsunuz bizde niye yok amk diyor.
    --- spoiler ---

(bkz: seni çılgın hadi oradan)
  8. kanımca içkiye çok özenen bir kişinin beyanatı. biraz daha dizi izlerse içkiye (belki eskiden içiyordu-malum herşeyleri gizli) tekrar başlamaktan korkuyormuş gibi görünüyor. çok istiyorsa içsin. rakıyı sek içen padişahıyla gizli gizli içsin mesela.

ayrıca, nedir bu önemli tespit yapıyormuş havaları? fikrini soran mı oldu?

diziler içkiye özendiriyor hakkında bilgi verin