şükela:  tümü | bugün
 • bülent arıncın enfes sözlerine eklenen yeni açıklaması. bi de diyor ki "eğer toplumdan bir talep gelirse düzenleme yapabiliriz.

  ulan bu toplumun ne mal olduğu zaten belli (bkz: #30575372), bu adamın toplumdan kastının da ne olduğu belli. isteseniz yaparsınız zaten, böyle yavaştan yavaştan ortam hazırlamaya gerek yok. çıkarın yasayı, televizyon yayınlarında alkolü yasaklayın, siz de kurtulun, bizde. millet oralarda izleyip sonra her içen fatmagüle tecavüz ediyor sanıyor.
 • dizilerle kalmıyor ki bu iş irade meselesi. oldu olacak yasaklasınlar ülkede içkiyi. olacak şey de bu gibi görünüyor. herkesin kendi tercihi içer ya da içmez. dizilere özenen kişiler de gidip ha deyince alamaz zaten çoğu aile korkusundan cesaret edemez. ha ben içki içiyor muyum içmiyorum ama içene de saygı gösterilmeli.
 • "meclis de insanı küfüre ve kavgaya özendiriyor. onu ne yapacağız o zaman?" diye sormayı gerektiren açıklama. siz önce kendinizi düzeltin de, halkın ahlakını sonra korursunuz.
 • herşeyden tahrik olup, etkilenenlerin yeni beyanatı. meğer herşeye özenip tahrik olamaya ne meraklı bir halkımız varmış amk. azizim böyle şey görmedim yani bunlara göre türk halkı devlet bahçel'nin püskevit hikayesinde geçen karakterlerden farksız.

  --- spoiler ---
  evinizde çocuklar, televizyonun karşısına geçmiş oturuyorlar. karşınızda dizilere çıkan cansu ve berkecanların ellerinde likörler, fiskiler birbirlerine ikram ediyorlar birbirlerini yiyorlar fiki fiki yapıp şakalaşıyorlar. o çocuk aklından geçiriyor; benim de bir likörüm olsa benim de bir fiskim olsa benim de fiki fiki yapacak bir cılbırım olsa diyor. anne bana niye almıyorsunuz bizde niye yok amk diyor.
  --- spoiler ---

  (bkz: seni çılgın hadi oradan)
 • tüm konuşmalarına baktığımızda, normalini yaşadığı belli olan bülent arınç'ın kafa yapısına ulaşmak için bir şeyler almamızı gösteren yeni bir beyan.

  (bkz: bülent arınç konuştukça içkiye özenen insan)
  (bkz: bülent arınç ile kopuyoruz festivali) *
 • kanımca içkiye çok özenen bir kişinin beyanatı. biraz daha dizi izlerse içkiye (belki eskiden içiyordu-malum herşeyleri gizli) tekrar başlamaktan korkuyormuş gibi görünüyor. çok istiyorsa içsin. rakıyı sek içen padişahıyla gizli gizli içsin mesela.

  ayrıca, nedir bu önemli tespit yapıyormuş havaları? fikrini soran mı oldu?
 • toplumun nereye doğru gittiğini gösteren sözdür.
 • özenmesin yani akıl denen bir şey var ya her gördüğüne duyduğuna özenirse bir insan sonu ne olur yani bunu söyleyen kafalar şeytanı da bloke etsinler oda vesvese veriyor milleti yoldan çıkartıyor değiştirebileceğiniz her şeyi kendinize göre değiştiriyorsunuz sizin millet vekilleriniz de ana bacı küfrediyor milleti küfre sevk ediyor diye bizde küfür mü edeceğiz yani??*