şükela:  tümü | bugün
 • duyurulan zıkkım. 3000 dolar ön satış fiyatı.

  özellikler arasında bi tek benim adım yazmıyor.

  http://store.dji.com/…rom=menu_products#/?_k=ugjwch

  (bkz: zenmuse x5s)
 • sonradan yazarım ama kabaca vaad edilen özelliklere erişmek için toplamda 7000 dolar gibi bir yurtdışı fiyatı ödemeniz gereken 4 pervane.

  güzel ama gerçekten çok pahalı. 4k'da apple pro resolution lisansı ile 4:4:4 çekiyor ama bitrate olarak 100 mbit civarı veriyorsa "ovvv kaç kaç" denir.
 • sinema ve reklam sektöründe muhtemelen vazgeçilmez olacaktır.
 • amerika'da kamerasız olarak 3.000 dolar'a satılan drone.

  27 dakika uçuş süresi (çift batarya ile uçuyor)
  100 km/s üzerindeki hızı ile oldukça ilgi çekici.

  dji'in aç gözlü yaklaşımı ise oldukça can sıkıcı. şöyleki;
  inspire 1 pro'ya inspire1'in kamerası (x3) modifiye edilmeden takılamıyordu. inspire 2'nin kamerası x5s, 1 pro'nun ki ile neredeyse bire bir aynı fiziksel görünüme ve ağırlığa sahip olmasına rağmen 1pro ile uyumsuz. bu durum bende dji'a karşı büyük bir antipati oluşturdu.

  dji profesyoneller için sunduğu multicopteri her sene revize ederek yeniden piyasaya çıkarmakta. bu durum canon'un her sene 5d serisini eksik özelliklerle sunup sonraki sene geliştirip yeniden satmaya çalışması gibi birşey.
 • x4s kamera, bir çift yedek batarya, bir 4'lü set yedek pervane (zaten içinden de bir yedek set çıkıyor), gimbal/kamera kontrolü için ikinci kumanda ile alındığında gün itibarıyla kabaca 25bin tl'ye mal olan teknoloji harikasıdır.

  sport modunda 113km/s yatay hıza herişen, saniyede 5 metre alçalma ve yükselme yapabilen, çift batarya ile uçması nedeniyle bataryalardan birinin arızalanması halinde iniş için şans tanıyan bir bebektir. her tarafında bulunan hem görsel hem de yakınlık (proximity) sensörleri sayesinde gps'e bağlı olmadan güvenle iç mekan uçuşları yapmaya olanak tanır.

  eğer raw video çekip 900mbit/s bir bitrate ile color grading yapabilecek teknik beceri ve teknik donanıma sahip değilseniz x5s+apple prores lisansı+cinema dng lisansı kombinasyonuna fazladan birkaç bin dolar vermeden x4s ile 100mbit/s h264 formatını güzelce kullanabilirsiniz.
 • önümüzdeki ay ya da kasım'da yenisi duyurulacak olan drone'dur. daha yeni alanlar çok ağlayacak gibi duruyor.