şükela:  tümü | bugün soru sor
 • telefonları görüntü sabitleme özelliğiyle, -sarsıntı bakımından- profesyonel görüntü kalitesine kavuşturan alet. telefonların video kaliteleri arttıkça, -ki telefonlar 4k'yı gördü- insanlar telefonlarla sinema filmi bile çekebilecek.

  özellikle yüz tanıma ve takip sistemi insanı hayretlere düşürecek kadar önemli ve güzel. kameramana ihtiyaç duymadan, aleti sabitlediğiniz yerden sizi takip edebiliyor.

  başarılı bir iphonedo incelemesi: https://www.youtube.com/watch?v=g9zr4z5lo_w

  300 dolara satılıyor: http://store.dji.com/product/osmo-mobile

  keşke türkiye'de de bu fiyatlara satılabilse, ancak kazıkçı pezevenkler yurtdışında 1000 lira olan aleti burada millete 3000'e geçirecektir. sonra da "ama vergiler" deyip, milleti nasıl kazıkladıklarının üzerini örtmeye çalışacaklar.

  neyse. gayet güzel alet.
 • dji'ın osmo sahiplerine attığı kazık.
 • vloggerlar için muhteşem bir cihaz. dji, phantom 4'teki active track özelliğini osmo mobile'a da koymuş. dji, geçen hafta ürünü incelememiz için yolladı ve incelerken gerçekten büyük keyif aldık. kullanımı çok zevkli.

  en güzel özelliklerinden birisi de cihaz telefona bağlanırken bluetooth bağlantısı kullanıyor. ve wi-fi bağlantınızı meşgul etmediğinden youtube, facebook gibi canlı yayın destekleyen platformlar üzerinden çok rahat bir şekilde canlı yayın yapabiliyorsunuz.

  dji osmo mobile incelemesi.

  dji osmo mobile fiyat.
 • dji in mobil video cekenler icin düşündüğü gyrolu video cekim aparati.

  kullanip bikan ya da istedigi performansı alamayan, bi sekilde satmak yahut elden cikarmak isteyenler yesili yakabilir. sifiri malum 1000 tl civari :-))
 • 3 eksenli görüntü sabitleme özelliğini sadece 201g ağırlıkla sunması müthiş. 299usd amerika başlangıç fiyatı, yedek pil, 3 ayak derken kolayca yukarıya doğru hareket ediyor.

  http://www.dji.com/osmo-mobile
  https://www.youtube.com/…qdoieqy9xo3gxdnko4ysv7icar

  handle

  dimensions 2.4×1.9×6.4 inch
  (61.8×48.2×161.5 mm)
  weight (battery included) 201 g
  ıntellıgent battery

  model hb01-522365
  type lipo
  capacity 980 mah
  energy 10.8 wh
  voltage 11.1 v
  charging temperature 5° to 40° c (41° to 104° f)
  operating temperature 0° to 40° c (32° to 104° f)
  gımbal

  name zenmuse m1
  model zm01
  dimensions 4.92×4.29×3.57 inch (folded)
  125.06×109.15×90.98 mm
  weight 300 g
  consumption 2.5 w
  angular vibration range ±0.03°
  controllable range pan: ±150°
  roll:±25°
  tilt:-125° to +35°
  mechanical range pan:±165°
  roll:-50° to +90°
  tilt:-140° to +50°
  max controllable speed 120°/s
  mobile phone width range 2.31-3.34 inch (58.6-84.8 mm)
  wıreless

  model bluetooth low energy 4.0
 • şu sıralar feci derecede almak istediğim mobil fotoğrafçılık aparatı. hem şık hem de kaliteli duruyor.
 • iphonedo incelemesini izledikten sonra "alsam mı lan acaba?" dediğim hakkı alkan'ın önerisinden sonra uzaklaştığım aparat.
 • hakkı alkan'ın halt ettiği cihaz. gayet sorunsuz, gayet mükemmel bir alet yapmışlar. audi a4 quattro'da bile sorun çıkabiliyor ve bunu geri verip altına yenisini çekebiliyorsun. ama kimse kalkıp audi almayın, helele hölölö demiyor. hele böyle sanki cihaz komple kötüymüş, herkeste bu sorun olacakmış gibi kötülemek komik.

  bu arada 30 fps olayı 60'a çıkıyor yakında. ayrıca bakın bunu 60 fps izliyorsunuz dediği video da bildiğin kötü. neyle çekiyor bilmiyorum ama yani abicim elinde dji osmo'yu geç, ronin bile olsa iphone'la video çekiyorsun ya. gayet kalitesiz kamera kaydı sağlayan iphone'u değiştirmesini öneririm öncelikle. sonrasında da markaları böyle çekinmeden kötülememesini.

  edit: baktım da bahsi geçen video'yu ilkay zaman beğenmiş dsfhşlkjdsf. başka yorumum yok :d
 • 60 fps desteği gelmiş olan gimbal. dji go app'i ile kullanıyorsunuz ve ben app'ini baya beğendim açıkçası.
  videoda timelapse, motion timelapse olayları baya iyi. canon 600d makinem olmasına rağmen onu taşımak yerine bunu alıyorum yanıma. daha pratik geliyor açıkçası.

  artılarına geleceksek; video kaydı direkt smooth oluyor zaten görevini yerine getiriyor diyebiliriz. tabi her şeyi de aletten beklememek lazım sizin de biraz aleti tanıyıp ona göre çekim yapmanız gerekiyor.
  dji go app'i baya güzel, kullanışlı ve ekstraları var.
  light trail, long exposure yapmak çok kolay bir hale geliyor ve sonuçta telefonla yapıyorsunuz.
  aman aman bir aksesuarı yok ama ben base, universal mount ve mikrofonunu aldım.
  base'in altında tripod bağlantı noktası var fakat hava biraz rüzgarlıysa ve timelapse çekiyorsanız haliyle titreme yapıyor. direkt tripod bağlantısından bağlamanızı tavsiye ederim.

  eksilerine geleceksek içinden taşıma çantası çıkıyor ama pek bir koruyuculuğu yok bez çanta gibi bir şey aslında, hardcase kesinlikle değil.
  ve en büyük eksisi parası. adamlara bok atmıyorum aslında 299$ makul bir fiyat. ama bu türkiyede 1300-1400 liraya karşılık geldiği zaman gerçekten de çok pahalı bir ürün haline geliyor. türkiyede de 400-500 lira gibi bir fiyata satılıyor olsaydı milletin elinde tripod yerine bunu görürdük bence.
  maalesef aksesuarlar da pahalı amazon.de'den alınca biraz kurtarabiliyorsunuz tr fiyatlarına göre.
  son olarak ben iphone ile kullanıyorum ama 2-3 özellik daha android'e gelmemiş durumda. slow motion, beauty effects vs. haliyle eksik özellikle kullanmak androidciler için de can sıkıcı.

  not: hakkı alkan kullanmayı becerememiş iade etmiş. 30 fps çekiyorum 60 fps çekemiyorum dediği video tost makinesiyle çekilmiş.
 • (bkz: dji osmo) ' dan geçtiğim gimbal ürünüdür. osmo ile ilgili yorumlarımı ilgili başlıkta yapmıştım. orada yaşadığım kötü tecrübelerin çoğundan bu ürün sayesinde kurtuldum. çünkü video ve fotoğraf çekme işini cep telefonuna yaptırmaya başladım. anı ve hatıra videoları çekmek istediğinizde en önemli konulardan biri pratikliktir. dji osmo pratik bir ürün değildi ne yazık ki. osmo mobile ise cep telefonunu kullandığı için pratiklik anlamında büyük gelişme kaydetmiş durumda.

  klasik dji bağlantı problemleri yaşayıp dji go uygulamasını açamasanız bile gimbalı çalıştırıp, telefonu bağlayıp, telefonun kendi kamera uygulamasıyla istediğiniz anları yakalayabiliyorsunuz. bu büyük bir avantaj.

  onun dışında kamera ve wifi bağlantıları olmadığı için şarj süresi 4-5 saat arası geziniyor. bu da tam gün gezi ve seyehatler süresince tüm anları kaydedebilmenizin önünü açıyor.

  geçtiğimiz ay yurtdışı seyehatimizde tüm görüntüleri osmo mobile' a bağlı note 5 üzerinden kaydettim. çıkan sonuçlardan oldukça memnun kaldım.

  aynı zamanda standını alıp masaya kurup youtube videoları çekebilme imkanı var. çünkü dji go uygulamasında ekrandaki konuşmacıya sabitlenme seçeneği var bu şekilde konuşmacı hareket etse bile kamera onu takip ediyor. tek kişilik dev kadro youtuber' lar için harika bir özellik.

  fiyatının uygun olması cabası ve ilerde kamera teknolojileri değiştiğinde telefonunuzu değiştirseniz de gimbalı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. bence dji firmasının en iyi işlerinden biridir osmo mobile.