şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dji in yeni selfie drone'u olacagina dair internet dedikodulari oldukca saglam.
  simdilik ayrintili bilgi:
  http://www.droningon.co/…mavic-mini-portable-drone/
 • dji'ın ürün yelpazesindeki en küçük drone. resmi bir açıklama gelmedi ama spark adının kullanılacağının kesin olduğu söylentileri ayyuka çıktı.

  https://techcrunch.com/…ros-little-bother/?ncid=rss
  https://www.youtube.com/watch?v=gcttpvrlgta
  https://www.youtube.com/watch?v=agabq4stz7w
 • bu hobiye düşük bütçe ayıranları hayli memnun edeceği düşünülen drone.
 • dji'ın satışa çıkmış yeni, minik drone'u.

  http://www.dji.com/spark?from=homepage_banner
 • dji tarafından bugün tanıtılan pocket drone.
  ilk defa drone alacaklar için mucizevi bir cihaz. henüz kumandası yok ama yakında çıkacak deniyor, şimdilik elinizle evet direkt elinizle veya uygulama ile kontrol edilebiliyor. zaten internet sitesinden verilen bilgilere göre tamamen son kullanıcı ürünü olmuş. hızlı selfie veya bazı otomatik çekimleri kullanabiliyorsunuz. bu çekimlerden 'helix' benim favorim, videolarına bakın gerçekten profesyonel bir teknik. ayrıca dji goggles ile uyumlu bu da vr tarafında da işimize yarar demek oluyor.
  ağırlığı, boyutu, fiyatı gibi kağıt üzerindeki bilgileri dji sitesinden öğrenebilirsiniz.
  ülkemizdeki fiyatının da uygun olması dileğiyle.

  http://www.dji.com/mobile

  ayrıca iphonedo'nun harika incelemesine de bakmanız tavsiyemdir.

  https://www.youtube.com/watch?v=b133h35nao4
 • duyurulmuştur. altı aya alıyorum.
 • dji'nin henüz tanıttığı mini drone*'dir. phantom 3, phantom 4 ya da mavic pro modelleri kadar cengaver değildir, yani bu modeller gibi öyle dağa, bayıra, 7 - 8 kilometre uzağa yollayamazsınız ama selfie çekilmek için falan kullanılabilir. uçuş menzili çok yüksek değildir, hem menzili hem de pili* gereği yakın kullanıma daha uygundur. tabi kendi sikletinde her türlü iyi iş çıkarır, ona şüphem yok.

  12 megapixel kameraya, 2 eksenli gimbal'a ve tam dolu pille 16 dakika uçuş süresine sahiptir. ayrıca el hareketleri ile de kullanılabilmektedir. yalın halinin fiyatı $500 olup, türkiye'ye gelmesi halinde 3500 - 4000 lira arasında bir fiyat görürseniz şaşırmayın derim. dji mavic pro'nun yalın halinin de fiyatı $1000 dolar ancak türkiye'de 5000 - 5500 liraya satılıyor. hatta yer yer 6000 liraya kadar çıktığını görmüşlüğüm vardır.

  dji spark tanıtım videosu
  dji spark official website
 • dji cikartip koymus masaya.
 • tatlış bi drone olmuş. fiyatı ve kullanım şekli ile drone teknolojisini daha geniş kitlelere yayacak gibi duruyor. dji youtube kanalındaki tanıtım filmi senaryoları da bu yönde.
 • go pro'yu tahtından etme ihtimali bulunan kameralı drone. tabi go pro'yu gerçekten aksiyon kamerası olarak kullananlardan bahsetmiyorum. benim gibi go pro'yu yalnızca ve yalnızca selfie çekilmek için kullanan insanları rahatlıkla cezbeder bu spark.

  yalnız kullanımı hakkında biraz çekincelerim var. ben ki playstation'da araba yarışı bile oynayamayan insan, kumandasıyla kullanırken dağa taşa vururum o drone'u gibi geliyor. ama avuç içiyle yönlendirme falan, güzel şeyler bunlar.

  fiyatı 499$ deniyor, nerden baksan türkiye'de 2500 - 3000 tl satarlar. e bu cihaz o kadar eder mi? eder bence.