şükela:  tümü | bugün soru sor
  • teknolojiye her zaman merakım vardı, bi drone almamıştım onuda aldım. işte o drone dji tello

13 dk havada uçuş süresi
    100 m görüntü iletim mesafesi ( menzil )
    5 megapixel görüntü kalitesi
    720 p kamera çekim kalitesi
    2 anten, akıllı anahtar ( kumanda )
    vr gözlükler ile uyumlu kullanım
    dji tello app destekli ve uyumlu
    gesture modu destekli ( elden kalkış, ele iniş )
    8 d eksenli dönüş – tam tur 360 derece dönebiliyor
    bounce ( sıçrama ) modu destekli
    otomatik kalkış iniş opsiyonlu
    batarya bitimine yakın bildirim uyarı sistemi
    telefon ve ya kumanda ile kullanım alternatifleri
    ve en önemlisi programlanabilir olması

(bkz: dji spark) ve (bkz: dji mavic) abilerinden farkları var ama tam bir giriş seviyesi profesyonel bir drone.

bugün media marktdan 549? gibi bir fiyata almış bulunmaktayım sitesinde ise fiyatı 99$

--- spoiler ---

asıl üzücü olay ise bu canavarı hiç kullanamadan piknik yaptığımız yerde deneme yaparken rüzgarın azizliğinden ötürü, 20-30 metre aşağıda ki çalılıkların arasına düşürmem ve görüş açımdan kaybolup nereye düştüğünü göremem.

hava karanlık olmasından ötürü yarım saat kadar aradım fakat maalesef bulamadım. umarım yarın gündüz gidip tekrar arayacağım ve bulurum.

sinyal kesildiğinde benden -2.4m mesafede bilgisi verdi ama karanlıkdan her yer çalı ve eğimli olduğundan samanlıkda iğne aramak gibi bir durum oluştu.

yarın bulursam güncelleyeceğim ve daha detaylı bilgiler vereceğim.

gözden kaybolan drone
    --- spoiler ---

edit: sabah 9 gibi gidip aradık birşey bulamadım sinirlendim, 500 liranın uçup gitmesinemi yanayım hevesimi alamadığımamı derken sineye çektim eve döndüm.

nasıl içim içimi yiyor bilemezsiniz, saat 15:40 gibi kardeşi alıp tekrar gittim. gittiğim yerde az değil 10 km civarında bir park piknik alanı git gel harap oldum.

ama bu defa sanki survivor’a gidiyormuşcasına çalılar için sopalar aldım.

gene aradığım yerleri gez dolaş yok, en sonunda bi kayaya çıktım kayanın dibinde beyaz bişey oda ne, bi kanadı kırılmış speedy gonzalesimi buldum
  • sadece gamesir t1d bluetooth kumanda ile çalışan giriş seviyesi , eğlence drone'u.
    iç ortamda harika bir performansı var , dışarıda da rüzgarsız veya hafif esintili havada gayet güzel çalışıyor. stabil olduğu yerde duruyor.

2 eksiği var, bir sonraki versiyonda çözerlerse kendime de alacağım. (şimdilik sadece babama hediye olarak aldım)

1- kamerası aşağı yukarı hareket ettirilemiyor. o da olsa yukarıdayken aşağıyı daha güzel çekmek mümkün olur. gimbal istemiyorum bu seviye bir modelde; hareket ettirilebilen kamera yeterli.
    2- 1080p kayıt

not: kendim dji mavic air kullanıyorum
  • bir haftadir kullandigim oyuncaktir.
    izlenimlerimi buraya editto olarak girecegim. arz ederim.